У Замарстинівському парку Львова відновили ремонт

logo


Від середи, 22 січня, у Замарстинівському парку продовжують облаштовувати водовідведення. Частково у парку вже готові доріжки центральної алеї. Цей проект переміг у першому «Громадському бюджеті» ще 2016 року. Оновити його мали три роки тому. Втім, через постійні зміни в проектно-кошторисній документації та нові тендери, ремонт затягнувся.

Неподалік центрального входу працівники завершують каналізаційні мережі. Ці комунікації готові вже на 90 відсотків.

«Зараз робимо кільце водовідводу. Вода повинна з доріжок стікати у нього і попадатиме в колектор, щоби було сухо», – коментує працівник Степан Федик.

Окрім звичного водовідведення із бетонними кільцями, у парку облаштовують й кілька місць із природним дренажем.

«Викладаємо його геотекстилем, засипаємо річковим каменем, який природньо буде дренувати і забирати воду, з якою ми стикнулися, що нам замивало доріжки. Також він подається в центральний колектор, де стоять труби», – розповідає виконавчий директор корпорації «Комунальник» Тарас Цюра.

До кінця цього тижня підрядники обіцяють завершити роботу із каналізацією. Тож тепер вода не руйнуватиме доріжок. Вже наступного тижня на об’єкті візьмуться брукувати майданчик для амфітеатру.

«Цього року ми плануємо зробити ігрові елементи майданчика, освітлення. Привести до ладу центральну частину парку, встановити лавочки», – каже заступник директора ЛКП «Зелений Львів» Андрій Шульський.

Також у парку готова гравійна доріжка з вулиці Щурата. Саме її не було у первісному проекті, тому замовник реконструкції вносив зміни та наново оголошував тендер. Роботи на три мільйони гривень, що передбачені на цей рік, обіцяють завершити у вересні. Загалом же реконструкція парку коштує майже 13 мільйонів гривень. Якщо фінансування буде, то ремонт завершать за два роки.