У Жовкві будуватимуть новий греко-католицький храм

logo


У Жовкві освятили наріжний камінь під будівництво храму блаженного Миколая Чарнецького та 24 співмучеників

Про це повідомили у Сокальсько-Жовківській Єпархії УГКЦ

Молитву очолив єпарх Сокальсько – Жовківський Кир Михаїл успівслужінні владики Миколая Бичка, єпарха Мельнбурського, владики Петра, єпископа-помічника Сокальсько-Жовківського та священнослужителів із храмів міста Жовкви.

Духовне слово виголосив владика Миколай, у якому розповів про блаженного Миколая Чарнецького та новомучеників. «Якщо не Господь будує дім, даремно будівничі трудилися.

Сьогодні знаменний день, оскільки 27 червня 2001 року, коли тоді ще папа Іван-Павло ІІ, сьогодні святий, у Львові проголосив блаженними МиколаяЧарнецького і новомучеників УГКЦ.

Для нас, владик-редемптористіа, важливо сьогодні на завершення свята помолитися тут, де буде збудований храм блаженного Миколая, який також був редемптористом.

Бл. Миколай Чарнецький – це нас святий Миколай. Від моменту, коли помер, люди приходили до гробу молитися і старалися взяти землі, як дар, щоб мати її у своїх домівках. Ми віримо, що святий Миколай Чарнецький буде тут діяти. Памʼятаймо, що правдивий храм – це люди, а не тільки стіни, щобмури, які будуть зводитися, не були порожніми.

Нехай Господь будує храм завдяки нашим рукам і божого люду, який буде приходити до цього місця».

Владика Михаїл запевнив, щоб усі будемо мати живе свідчення і віру, бо ми не просто зібралися, а стали учасниками живого Бога через блаженного Миколая, який привів людей до віри і до оздоровлення.

Владика Петро зазначив, що коли будується храм, це є знаком, що церква Христова поширюється.

Адміністратор парафії о. Віталій Лупійподякував єпископам за молитву і благословення та пригадав, що цей храм названий на честь блаженного Миколая, а також новомучеників, серед яких Омелян Ковч та о. Віталій Байрак, ЧСВВ, який отримав священства свячення у Жовківському монастирі, де і душпастирював.