Учасники концерту з радістю погодились на ці незручності, – у львівській мерії розповіли, чому діти мокнули під дощем в очікуванні виступу до Дня міста

logo


Lviv 05У Львівській міськраді прокоментували ситуацію, в якій опинились діти із творчих колективів, коли на концерті до Дня міста їм довелось близько двох годин очікувати під дощем на свій виступ.

Однією з центральних святкових подій з нагоди відзначення Дня міста у програмі заходів був святковий концерт на відкритій сцені на північній стороні пл.Ринок. До участі в концерті були запрошені одні з найкращих колективів нашого міста – починаючи від дитячих (наприклад, народних ансамблів танцю «Мрія» та «Горицвіт») і включно з групою професійних солістів Львівського національного академічного театру опери та балету та симфонічним оркестром INSO-Львів.

Як повідомили в управлінні культури ЛМР, формуючи загальну програму, кожному з художніх керівників танцювальних колективів було запропоновано підготувати годинний виступ. Відтак,  розпочинали концерт годинним виступом колективи Міського Палацу культури ім.Г.Хоткевича – Народний ансамбль танцю «Мрія» та зразковий ансамбль «Квіти України», а надалі концерт продовжував  народний ансамбль танцю «Горицвіт» Львівськoгo національного медичного університету ім. Данила Галицького разом із Зразковою дитячою студією народного ансамблю танцю «Горицвіт» (художній керівник – народний артист України Зенон Колобич).

Таким чином, сценарний план передбачав вихід учасників «Горицвіту» на сцену після 16.00 год. Попередньо запропонована керівництвом колективу програма виступу передбачала, зокрема, такі танці та хореографічні композиції, як «Вітальний танець», «Тропоїта», «Гуцульський святковий», «Ранок на полонині», «Козацькі ігри», «Гопачок», «Ніч на Івана Купала», «Дубо-танець», «Гуцульські барви», «Полька муха», «Верховинський кручений», «Гопак».

«Рішення, на який час збирати учасників колективів на пл.Ринок, приймали безпосередньо керівники/адміністратори кожного колективу, знаючи час їхнього виходу на сцену та враховуючи необхідність настановчих зборів, потребу координації, факт можливого переодягання/перезування, мінімізуючи ризик запізнення дітей тощо.

Усіх керівників творчих колективів було інформовано, що учасники концерту для захисту від дощу, а також для переодягання/перезування мають можливість використовувати технічну гримерку в заднику сцени, приміщення Чорної кам’яниці, що знаходиться позаду сцени (пл.Ринок,4, Львівський історичний музей), а також низку приміщень в Ратуші.

З огляду на кількість учасників кожного залученого колективу, організаційні моменти повідомлялись художнім керівникам/адміністраторам колективів, які мали б відповідну інформацію поширити серед учасників очолюваного колективу та їхніх батьків.

На жаль, перед початком концерту розпочався сильний дощ (із засіканням на сцену), який завершився десь о 15.15 год. Ще 20 хв. було потрібно для прибирання лінолеуму сцени та його сушіння, аби забезпечити максимально комфортні та безпечні умови для виступу танцювальних колективів. Відтак, з огляду на погодні умови, початок концерту був затриманий орієнтовно на 35 хв.

Слід наголосити, що це типова річ для концертів у форматі open air, коли і учасники, і глядачі суттєво залежні від погодніх умов, що розуміли усі керівники творчих колективів і що обговорювалось на організаційних нарадах. Більш того, враховуючи фактор затримки початку, усім колективам було запропоновано розглянути можливість скорочення/коригування свого виступу, чим деякі колективи скористались.

Варто також зазначити, що, як показує досвід, дуже часто учасники колективів, які очікують свого виступу, свідомо відмовляються від можливості провести час в приміщеннях, надаючи перевагу перебуванню безпосередньо біля сцени, що дозволяє їм побачити виступи колег, поспілкуватись, зробити світлини тощо.

Організатори перепрошують за незручності, з якими, з огляду на погодні умови, зіткнулись учасники концерту. Водночас, художні керівники кожного колективу запевняли, що  усі учасники усвідомлюють особливості виступу у громадському просторі, але з радістю погоджуються на ці незручності, щоб мати можливість виступити на головній сцені Львова під час святкування Дня міста та показати свій талант львів’янам і гостям нашого міста. Що, зрештою, усі творчі колективи успішно зробили, подарувавши незабутні виступи, за що їм усім величезна подяка», – зазначили в управлінні культури Львівської міської ради.