Учень львівського ліцею став переможцем міжнародного інноваційного шоу INOVA 2021

logo


Учень Львівського фізико-математичного ліцею одинадцятикласник Юрій Сагайдак, у складі Малої академії наук здобув “золото” на міжнародному інноваційному шоу INOVA 2021, який традиційно відбувається у  Загребі, столиці Хорватії.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

Подробиці події

INOVA – міжнародне інноваційне шоу, яке вже 50 років поспіль збирає винахідників з усього світу у Хорватії, де вони представляють свої роботи. Це друга найстарша виставка винаходів в Європі.

Цього року вперше на захід відправилась Мала академія наук у складі 18-ти українських школярів. Деб’ютна участь стала для команди надзвичайно успішною, вони вибороли 13 золотих медалей, 5 срібних і дві спецнагороди. Крім того, їх визнали найкращою міжнародною делегацією.

Перемога на міжнародній виставці

Який винахід приніс перемогу львівському школяру?

Юний винахідний Юрій Сагайдак з підтримкою свого наукового керівника з Віктора Колдуна, створив проект під назвою “Метод протезування зору”.

Хлопець винайшов методику, яка дозволяє безпечно пересуватися незрячим людям. Вся інформація про оточення передається їм через звучання нот. Школяр також розробив прототип приладу.

У команді були представники Львівської, Київської, Чернігівської, Черкаської, Кіровоградської, Волинської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської та Рівненської МАН. Вони представили 18 різних проєктів.

Інші новини про досягнення українців 

Спортсмен з Харківщини виграв у загальному заліку Кубка Європи 2021 року в неолімпійському класі “Круїзер”. Він обійшов найближчих суперників – бельгійців
9-річний хлопчик із Мелітополя Артем Захаров встановив рекорд України під час святкування Дня фізичної культури та спорту. Він зміг віджатися 1001 раз.
Стало відомо, що харківський альпініст поведе українську експедицію в Антарктиду. Валентин Сипавін – рекордсмен Гіннесса, чотирикратний підкорювач Евересту.

Більше оперативних новин шукайте у Telegram та Facebook Новини.LIVE Lviv