Учня львівського ПТУ змушують віддати стипендію, бо той хоче покинути навчання

logo


У Міжрегіональному центрі професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну, що розташовианий на вулиці Городоцькій, 195, не хочуть відраховувати з навчання учня, поки той не поверне стипендію, яку отримував два місяці. Про цей інцидент ZAXID.NET стало відомо від тітки хлопця, Олександри Дегтярьової. Сума, яку вимагають повернути – 970 гривень.

Юліан (на прохання тітки прізвище учня не розголошується) вступив до Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну, цього року, після закінчення 9 класу. Хлопець провчився за спеціальністю перукаря два місяці і вирішив повернутися до школи. За словами тітки, Юліану не сподобалося вчитися в училищі. Аби отримати документи на відрахування йому потрібно було підписати обхідний лист.

У понеділок, 11 листопада, учень пішов підписувати документ. Однак, головна бухгалтерка навчального закладу відмовилася підписувати обхідний лист поки хлопець не поверне отриманої стипендії. Жінка повідомила, що на рахунок училища потрібно повернути 970 гривень. «Мама заплатить, тоді приходь», – поскаржилася ZAXID.NET тітка Юліана.

За словами Олександри Дегтярьової, коли, племінник пішов до директора училища Романа Ворняка скаржитися, що від нього вимагають гроші, той навіть пригрозив. «Ти зобов’язаний повернути кошти. Якщо ти не повернеш, то прийде фінансова інспекція і змусить тебе через суд повернути гроші», – додала жінка.

Сьогодні, 12 листопада, Олександра Дегтярьова разом з племінником мали зустріч із головною бухгалтеркою училища Людмилою Бідою. Жінка розповіла ZAXID.NET, що при зустрічі вона навідріз відмовилася повертати гроші, адже вважає це протизаконно, на що бухгалтерка погодилась: «Якщо ви не повернете гроші, то їх з власної кишені будуть віддавати викладачі і бухгалтери».

Людмила Біда, головна бухгалтерка училища, підтвердила ZAXID.NET, що справді перед тим як відрахувати хлопця він має віддати стипендію за два місяці поки вчився. «Вимагаєм, бо потім приходить КРУ і пише нам, що то порушення, що вони отримують незаконну стипендію. На нього виділили кошти, а він не вчиться», – розповіла Людмила Біда.

Далі у розмові жінка почала заперечувати факт саме вимагання. «Я не можу нікого змушувати віддавати гроші», – розповіла Людмила Біда. Жінка додала, що якби хлопця відраховували з навчального закладу не за його бажанням, то повертати стипендію у нього б не просили.

До слова, профтехучилища утримуються за рахунок міста. Так само і стипендії для учнів нараховуються з міського бюджету. ZAXID.NET звернувся за коментарем до мерії там пообіцяли прокоментувати згодом.