“Україна своїх ветеранів не забуде ніколи”: у Львові курсанти відзначили День пам’яті та примирення (Відео)

logo
186404_ukrajina_svojih_veteraniv_ne_zabude_nikol.jpeg


Курсанти академії ім. П. Сагайдачного
Курсанти академії ім. П. Сагайдачного

Скріншот відео

Львів

08.05.2018 09:57

В академії Сагайдачного такий захід проводять вдруге, на думку викладачів, курсантам це потрібно, аби вони не забували героїв, які віддали життя за цілісність України

У світі і в Україні сьогодні, 8 травня, відзначають День пам’яті та примирення. У Львові на плацу Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного запалили лампадки пам`яті на знак вшанування загиблих у Другій світовій війні. Акцію почали з самого ранку хвилиною мовчання.

З самого ранку, замість звичайного шикування, близько 2 тис. курсантів та викладачів академії хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Другої світової. Для них, за їхніми словами, це особливий день, адже вони майбутні військовослужбовці і дехто з них вже знає, як захищати свою батьківщину у бою.

За темою

>
Поліцейські 8−9 травня працюватимуть у посиленому режимі

“Мій прадідусь – Павло Іванович – був на фронті, підвозив снаряди на тягачі, також возив артилерію, саме тому я й вступив на артилерію. Другий прадідусь був військовим інженером. Прабабуся працювала в госпіталі, дуже багато врятувала життів і витягнула воїнів з поля бою”, – розповів курсант Олег Лозовий.

В академії Сагайдачного такий захід проводять вдруге. Викладачі впевнені – для курсантів це потрібно, аби вони не забували героїв, які віддали життя за цілісність України.

“Особисто для мене цей день дуже важливий, так як і мій прадід, і мій дід були на війні. І потрібно показати усьому світу, що ніхто ніким не був забутий, особливо Україна своїх ветеранів війни не забуде ніколи”, – наголосив Олексій Борчишин.

Поминати загиблих воїнів у Львові продовжать вже в 11-й годині на місці колишнього концтабору Шталаг 328. Там відбудеться пам’ятна панахида та покладання квітів.

Нагадаємо, День пам’яті та примирення – пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Відповідно до указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є “гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму”.

Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року. Ці дні присвячені пам’яті тих понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу.

Відео за темою

Дивіться також:

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея


А поділитися?