Українці обирають нову Верховну Раду. Усе про вибори у Львові та області. Оновлюється

logo


Фото: Радіо Свобода

Фото: Радіо Свобода

Сьогодні, 21 липня, в Україні відбуваються позачергові парламентські вибори. Tvoemisto.tv відповідає на найпоширеніші питання виборців.

За кого голосувати

Згідно з результатами останнього соціологічного опитування від соціологічної групи «Рейтинг», лідером електоральних симпатій українців залишається партія «Слуга народу», що має підтримку 49,5% виборців, які мають намір голосувати. На другому місці, як свідчить опитування, партія «Опозиційна платформа – За життя» з результатом 10,5% серед тих, хто визначився і голосуватиме. Замикає трійку лідерів «Європейська солідарність» з результатом 7,7%. На четвертому і п’ятому місцях відповідно – «Батьківщина» (6,9%) та «Голос» (5,9%). Решта політсил, згідно з дослідженням, не зможуть подолати прохідний бар’єр у 5%. Додамо, що у межах проєкту «Прозорі вибори» експерти Tvoemisto.tv проаналізували програми партій із високими ретингами.

Де голосувати

За кілька днів до виборів українці отримали за місцем реєстрації запрошення на вибори. Ті, хто хотіли змінити місце голосування, могли до 15 липня звернутися з відповідною заявою і паспортом до найближчого відділу ведення реєстру виборців та отримати посвідчення про зміну місця голосування. 

Коли йти на дільницю та що брати з собою

Усі дільниці запрацювали з 8:00 й будуть відчинені до 20:00. Із собою необхідно взяти документ, що посвідчує особу – паспорт чи ID-картку, а військовослужбовці можуть проголосувати з військовим квитком. Закон не вимагає брати з собою запрошення чи повідомлення на вибори, а також ручку, папір чи інші додаткові речі.

Що робити з бюлетенем

Бюлетень необхідно обстежити, чи немає у ньому ознак того, що він уже недійсний (зайвих позначок) та поставити відмітку лише навпроти одного з кандидатів. Дві чи більше позначок визнаватимуть бюлетень недійсним. Бюлетень не можна фотографувати чи знімати на відео, оскільки це порушує таємницю виборів, яка передбачена законодавством.

Які порушення фіксують у Львові та куди на них скаржитися

Скаржитись на правопорушення, пов’язані з виборчим процесом, можна у Львівську організацію Комітету виборців України за адресою kvu.lviv@gmail.com або за телефонами Гарячої лінії:

096 894 53 24

096 169 13 61

050 546 56 32

098 719 72 70

Крім цього, на порушення виборчого законодавства можна скаржитись у поліцію за номером 102.

Хто стежить за правопорядком

У зв’язку з виборами, СБУ, поліція, рятувальники та інші правоохоронні органи перейшли на посилений режим роботи. До охорони на Львівщині залучили більше 5 тисяч правоохоронців.