Українці очистили від фарби пам’ятник воїнам УПА у Підкарпатському воєводстві в Польщі

logo


Працівники меморіально-пошукового підприємства «Доля» Львівської обласної ради у вівторок, 21 лютого, у Підкарпатському воєводстві в Польщі почистили від фарби хрест на могилі 62 воїнів УПА. Про це повідомив керівник КП «Доля» Святослав Шеремета.

За його словами, акт вандалізму на могилі упівців на горі Монастир, що поблизу села Верхрата, невідомі вчинили влітку 2015 року. Тоді хрест облили фарбою, а меморіальну таблицю з іменами воїнів, які загинули навесні 1945 року у боях з військовими радянського НКВС, розбили.

Із того часу українці неодноразово зверталися до польської влади з проханням усунути наслідки акту вандалізму. За словами Святослава Шеремети, з Варшави звернення скеровували на місцевий рівень, проте результату це не принесло. Тому й було вирішено здійснити експедицію і самостійно відчистити хрест. На черзі – відновлення меморіальної таблиці, її планують цього року виготовити в Україні, а вже потім відвезти до Польщі.

Зазначимо, за даними Українського інституту національної пам’яті, упродовж 2014 – 2016 років на території Польщі було скоєно 14 актів вандалізму щодо українських пам’ятників та місць поховань.

Нагадаємо, в Україні провокатори цього року осквернили пам’ятник загиблим полякам у с. Гута Пеняцька на Львівщині і меморіальний комплекс у Биківні на Київщині.