Українець зі США збудує у Львові нову лікарню. Мерія дасть інвестору більше 1 га землі

logo


Львівська міська рада збирається дати близько 1,3 га землі на вул. Миколайчука інвестору зі США, який готовий збудувати тут нову лікарню. Про це повідомляє Львівський портал.

Новий медзаклад у Львові збираються будувати відразу біля лікарні швидкої допомоги, що на вул. Миколайчука, 9. Це має бути сучасний Центр матері і дитини, де діятиме не лише пологове відділення, а й неонаталогія, кардіохірургія та антинатальна хірургія.

Як розповів секретар Львівської міськради Маркіян Лопачак, будувати медзаклад зголосився за власні кошти інвестор зі США, який є українцем за походженням. Реалізувати проєкт хочуть за два роки.

Водночас Zaxid.net пише, що інвестором є американець, засновник і СЕО компанії «Віннер Груп Україна» Іван Гинянський. Він готовий вкласти у цей проєкт 4 млн доларів власних коштів. Батьки Гинянського – вихідці із Західної України, які у 30-х роках змушені були емігрувати до США.

Реклама партнерів

«Цей центр буде єдиною та унікальною установою в Західній Україні, який надаватиме високоспеціалізовану медичну допомогу дітям з вродженими вадами, дітям, народженим раніше терміну, та матерям з екстрагенітальними патологіями. Матиме сучасне пологове відділення, неонатологію, малюкову кардіохірургію та антинатальну хірургію. Це забезпечить збереження «теплового ланцюга», коли відразу після народження малюка фахівці зможуть його прооперувати. Простими словами – замкнений цикл медичних послуг в одній будівлі», – написав у своєму Telegram-каналі Маркіян Лопачак.

Мерія зі свого боку має дати дозвіл й землю під таке будівництво. У четвер, 22 квітня, сесія Львівської міськради якраз дала старт цьому процесу.

Зараз за лікарнею швидкої допомоги на вул. Миколайчука, 9 закріплена земельна ділянка площею 9,29 га.

Відтак депутати дозволили медзакладу розробити технічну документацію, аби поділити цю землю на дві ділянки площами 7,99 та 1,3 га. Власне меншу ділянку згодом й планують віддати інвестору під Центр матері та дитини.

Під час обговорення у сесійній залі виникло жваве обговорення. Депутатів цікавило, чи інвестор не хотів вкласти кошти у вже існуючу львівську лікарню і таким чином «реанімувати» її.

Міський голова Львова Андрій Садовий своєю чергою відзначив, що бізнесмену пропонували різні варіанти, проте жодного іншого, крім будівництва з нуля, він не розглядає. Як тільки лікарня буде готова, то її мають «подарувати» місту.

«Ця інвестиційна група вислухала всі пропозиції і сказала, що довіри великої не має [щоб вкладати кошти у вже існуючий медзаклад], що готова збудувати [новий медзаклад] і подарувати. Але не давати гроші. Вони самі запроєктують, самі збудують і урочисто подарують в пам’яють про родину, яка має коріння зі Львівщини. Інші варіанти не розглядаються. Взагалі це є дуже гідний жест і ми маємо можливість його прийняти. Сьогодні робимо старт», – пояснив мер.

Також Андрій Садовий додав, що коли Центр матері і дитини збудують та здадуть в експлуатацію, то виділену під ці потреби земельну ділянку знову об’єднають із тією, що під лікарнею швидкої допомоги. Але він наголосив, що через законодавчі труднощі місту доведеться проти «кола пекла», щоб реалізувати такий проєкт.

Також обранці громади висловили занепокоєння тим, аби, женучись за новим медзакладом, місто не створило технічних труднощів для функціонування лікарні швидкої допомоги.

«Треба дослідити чинні Державні будівельні норми і правила, аби ми не потрапили у патову ситуацію. Щоб не вийшло так, що після розподілу земельна ділянка, яка залишиться під лікарнею швидкої допомоги, не могла функціонувати відповідно до ДБН. Адже є показник забезпечення нормоземлею з розрахунку до кількості ліжкомісць. Треба прорахувати всі подальші дії щодо лікарні швидкої допомоги, аби потім не було проблем», – зауважив депутат Олексій Різник.

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев зі свого боку запевнив, що будівництво нової лікарні на вул. Миколайчука, 9 передбачене ще вісім років тому у розробленому детальному плані території. У цьому документі враховані всі технічні нюанси, тож застережень у нього немає.

Водночас директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич наголосила, що для самого інвестора є вкрай важливою робота у правовому полі, він навіть наполягає на попередньому аналізі всієї документації, аби не допустити будь-яких корупційних зловживань.

«Інвестор наполягає на чіткому дотриманні чинного законодвства України, в тому числі й з питань містобудування. Також ми маємо листи, в яких інвестор наполягає на аналізі всіх документів, які виносяться на розгляд сесії Львівської міськради, та усунення будь-якої корупційної складової. Тобто всі ці питання будуть відкриті і прозорі», – додала Гелена Пайонкевич.

Зрештою «добро» на старт роботи з земельною документацією сесія Львівської міськради дала – «за» проголосували 53 депутати.

Зазначимо, що зважаючи на таку медичну розбудову, у мерії планують перейменувати лікарню швидкої медичної допомоги у Клінічне територіальне медичне об’єднання імені Святого Пантелеймона.

Для розробки комплексної стратегії трансформації медицини при міській раді Львова працює спеціальна робоча група.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.