Українська стрічка «Зірки на Землі» з’явилася у вільному доступі

logo


8

Поширень

В Україні відбулася онлайн-прем’єра документальної стрічки «Зірки на Землі» режисерки Сніжани Гусаревич про дітей з інвалідністю.

Про це пише Нове українське кіно.

Документальна картина «Зірки на Землі» — це частина однойменного проєкту, метою якого було розроблення нової кіномистецької методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та, власне, фільмування цього процесу.

Перегляд стрічки безкоштовний, за умови реєстрації на платформі.

Як працювали над стрічкою?

Упродовж 15 днів група тьюторів на базі львівського реабілітаційного центру «Джерело» проводила заняття з акторської майстерності, музики, живопису, пластичного мистецтва, анімації, написання сценаріїв тощо.

У межах проєкту діти створили анімаційну стрічку. Опікувався цим процесом відомий фахівець зі стоп-моушн анімації, власник студії Ridni Родіон Шуб («Казка про Коника»).

: Як приготувати паску вдома? Сім рецептів від українських фудблогерів

Кожна дитина вигадувала та розробляла власного персонажа для анімаційної казки під керівництвом дитячої письменниці та сценаристки Христини Венгринюк та майстрині з прикладного мистецтва Олесі Возницької.

У групі з 16 дітей половина — нормотипові, решта — діти з медичними діагнозами та особливими освітніми потребами (аутизм, синдром Дауна, вади зору тощо).

Мета проєкту «Зірки на Землі» — показати можливість спільного навчання та взаємодії нормотипових дітей і дітей з особливими освітніми потребами.

: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

За виробництво стрічки та втілення проєкту взялася компанія «ДобранічФільм» («Родинна справа», «NotАlone»), продюсерка Світлана Рудюк («Ваш Василь»). Операторка кінострічки — Таня Дудінік («Сіль для моря»). Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Музику до фільму написав музикант Сергій Сидоренко, який співпрацює з такими зірками українського шоу-бізнесу, як «Океан Ельзи», Монатік, «Альона Альона», Тіна Кароль, Іван Дорн. Також він разом з майстрами компанії Yamaha розробляє музичні інструменти для людей з інвалідністю.

: Бізнес завдяки травмі: як танцюристи створили власний бренд спортивного одягу

Автори проєкту окрім документального фільму створили методичні посібник і відео, які дозволять проводити подібні заняття в усіх українських реабілітаційних центрах.

Довідка

«Джерело» — навчально-реабілітаційний центр, який допомагає дітям і молоді з особливими потребами в Україні вже 25 років. Міждисциплінарна команда фахівців проводить реабілітаційні програми та доглядає за дітьми від 3 до 18 років, а також за людьми від 18 до 45 років. Працівники Центру використовують сучасні науково обґрунтовані методики, надають необхідну підтримку та допомогу в інтеграції осіб з інвалідністю в суспільство у винятковій атмосфері розуміння та любові. За час роботи у «Джерелі» послуги були надані близько 7000 дітям та молоді з особливими потребами. Центр став моделлю для розвитку подібних установ і в інших містах України.

Переглянути можна за посиланням.

Нагадаємо, українська стрічка здобула гран-прі німецького кінофестивалю GOEAST.

Як ми повідомляли раніше, українську стрічку «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» покажуть на фестивалі у Сінгапурі.

Усі фото: cinema.in.ua.

8

Поширень