Українські прикордонники та консули сусідніх держав обговорили співпрацю на спільних кордонах

logo


Генеральні консули сусідніх держав зустрілись із українськими прикордонниками на Львівщині. У кінологічному центрі в Великих Мостах говорили про співпрацю на кордоні та створення спільної інформаційної системи. Закордонним гостям продемонстрували також сучасну техніку та спеціально навчених собак.

Генеральних консулів у Великих Мостах приймають уперше. Представникам Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини демонструють сучасну техніку українських прикордонників. А також злагоджену співпрацю кінологів із їхніми вихованцями.

«Дуже красиво, дуже! Нам всім сподобалося. Сподобався не лише круглий стіл із нашими колегами з інших консульств, а й собачки. Вони такі цікаві. Я вже давно не бачила нічого схожого», — ділиться емоціями Іванна Мачайова-Репкова, консул Генерального Консульства Словацької Республіки.

Консули та військові говорили й про те, як полегшити перетин кордону.

«Під час зустрічі у нас було завдання обговорити і підвести підсумки нашої службової діяльності за попередній рік і ближче познайомитися, і стратегічно визначитися в напрямку співпраці в 2020 році», — розповів полковник Валерій Мошора, помічник начальника Західного регіонального управління Держприкордонслужби.

«Якщо ми хочемо контролювати потік громадян, які рухаються між нашими країнами в законний і незаконний спосіб, то першочергове і важливе завдання — мати спільний захист, спільну інформаційну систему і спільні зусилля з контролю», — пояснює Йожеф Фаркаш, начальник управління поліції (Угорщина, Саболч-Сотмар-Берег).

Після презентації у кінологічному центрі консули вирушили до міжнародного пункту пропуску Рава-Руська, де ознайомляться з особливостями проходження митного контролю.