Український поп-арт: у Львові відкрили виставку «бульбашкових» робіт Сашка Балабая

logo


МІСТО

На ній можна побачити в оточенні бульбашок навіть Мона Лізу

Фото: Галина Труш

Напередодні, 16 грудня, у Центральній дитячій бібліотеці Львова, що на вулиці Окуневського, 3, відкрили виставку «бульбашкових» робіт львівського фотографа та художника Сашка Балабая. На експозиції презентували понад десяток робіт як раннього періоду творчості Сашка Балабая, так і нещодавно створених, які ще ніхто не бачив. 

Фото: Галина Труш

Це роботи у поп-артівському стилі. Я поєднував впізнавані світові образи з нашими героями: Тарасом Шевченком, Лесею Українкою, Іваном Франком. Тобто, це вже наш рідний український поп-арт, – ділиться з Galnet художник.

Людина, яка схожа на Лесю Українку. Фото архівне: Galnet
Людина, яка схожа на Мону Лізу. Фото: Дарина Балабай

Наприклад, Сашко Балабай поєднав образ Мона Лізи зі образом людини, схожої на Лесю Українку, Супермена – з образом людини, схожої на Івана Франка.  

Дуже сподобалося, що на відкритті виставки діти ставили багато запитань. Їм справді було цікаво, як воно малюється. Також ми провели майстер-клас із інтуїтивного малювання: коли ти заплющуєш очі і впродовж 5-10 секунд малюєш не дивлячись. Потім до зображення домальовуєш якісь елементи і придумуєш свою чарівну істоту. – Додав Сашко.

Фото: Галина Труш

Виставка триватиме до 16 січня.

Вхід безплатний.

Як писав Galnet, Сашко Балабай малює у власному стилі. Його називають по-різному: бульбашковим мистецтвом, кульковим мистецтвом, bubble dreams, кульковим наївом та навіть емендемсом.

Нехай мистецтвознавці визначають назву цього методу. Вони сказали, що такого ще не бачили. Це багатошарова робота. Спершу я малюю олівцем, де приблизно будуть герої. Проте, до кінця не знаю, чим завершиться сама робота. Перший шар – фон, другий: малюю білим акрилом місця, де буду класти кульки. Потім це все замальовую кольором, потім знову накладаю два шари білої фарби і знову кольором. Підкладаю білий колір, тому що акрилова фарба дуже сильно «провалюється» у темний фон. Потім наношу тіні, бліки, малюю сам сюжет. Через день додаю елементи, яких не вистачає, чи забираю ті, яких забагато, – пояснює Galnet художник.

Детальніше дізнатися про Сашка Балабая та переглянути його роботи можна ТУТ.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.