Укрзалізниця запустила додатковий швидкісний потяг з Києва до Львова

logo


https://youtu.be/kZjzsdksiSo

Суспільство

Українці в чотири рази збільшили замовлення з сайту Vivat  із доставкою Новою поштою після влучання в типографію

Опубліковано

16 хв. тому

07.06.2024

23 травня ворог завдав удару по типографії Фактор-Друк у Харкові, до холдингу яких належать видавництво та книгарні Vivat. Українці включилися у підтримку видавництва, замовляючи у нього книжки.

Нова поштаоголосила, що всі замовлені до 30 червня посилки доставить за власних рахунок.

Нагадаємо, що раніще ми створили добірку книжок, які радимо придбати у цього видавництва: Підтримай – читай! 10 книжок відвидавництва Vivat

За перші 10 днів, у період 25 травня — 5 червня, Нова пошта вже доставила 5484 посилки із книгами видавництва Vivat. Це у чотири рази більше, ніж за попередній аналогічний період. 

Це підтверджує готовність та бажання українців підтримувати своїх, особливо в моменти трагедії. 

Нагадаємо, що продовжувати підтримувати видавництво та замовити книги ізбезкоштовною доставкою НП можна на сайті видавництва.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випустить нову марку до Євро-2024.

Суспільство

Укиївському зоопарку показали купання капібар та слона: фото

Опубліковано

1 годину тому

07.06.2024

У Києві настала червнева спека, і для мешканців столичного зоопарку організували “літнє спа”. На Facebook-сторінці Київзоо показали, як водні процедури приймають слон Хорас, бегемотиха Лілі, капібари, ведмеді, леви, мавпи, тигри, пелікани, крокодил та інші вихованці.

Фотовиклали на Facebook-сторінці зоопарку.

Працівники зоопарку запевняють, що різноманітні“СПА-процедури” задовольняють потреби кожної тварини. У зоопарку встановлені водяні розпилювачі, прохолодні басейни, фонтанчики, електропоїлки, грязьові калюжі, штучні ставки та озера, водограї та водоспади.

«Наші великі та маленькі, хоботні такопитні, зубаті та пернаті улюбленці активно бавляться та приємно відпочивають, насолоджуючись сонечком, літньою зеленню та освіжаючою водичкою», – зазначають у зоопарку.

Читати також: Водійки тракторів та тілоохоронці: уряд сприятиме опануванню цих професій жінками

Загалом у Київзоо налічується 10 озер та ставків, 17 електропоїлок, 14 водограїв, 25 фонтанів, 23 акваспінери, 25 басейнів та 58 розпилювачів.

Для відвідувачів також передбачені приємні новинки: навпроти вольєру зубрів запрацював новий майданчик з водно-крапельним туманом, де можна освіжитися в спекотні дні.

Нагадаємо, що в Тернопільській областістворять нову молочну ферму.

Фото: Київзоо

Суспільство

Як учителі вчаться одне в одного: досвід Решетилівської громади

Опубліковано

2 години тому

07.06.2024

Вчителька Ірина розказує колегам про кібербезпеку та штучнийінтелект. Навчає створювати віртуальні екскурсії та розвʼязувати рівняння. Аби в школах Решетилівської громади освіта була, як у найкращих ліцеях країни.

Дитинство та юність Ірини Байбузи пройшли в Решетилівці на Полтавщині. Що станевчителькою, вона знала ще з дитинства. Щоправда, довго не могла визначитися, який предмет буде викладати. Та любов до цифр зробила своє діло — Ірина обрала математику й інформатику. 6 років тому жінка отримала освіту та повернулась у рідне місто вчителювати.

«Меніподобається щось розповідати, пояснювати. Я отримую насолоду від того, що діти мої учні — розуміють щось нове», — каже жінка.

26-річна вчителька шукала, де покращити свої знання, тож періодично зверталася до освітнього консультанта.

А у 2020 році методичний кабінет у Решетилівській громаді ліквідували. Ірина та ще 483 педагоги з усієї громади лишилися без фактичної підтримки. Тож уже за рік відділ освіти вирішив —треба відкривати Центр професійного розвитку педагогів.

«Коли я побачила те, що в нас відсутній оцей контакт між закладами освіти, між академією неперервної освіти в Полтаві, то зрозуміла, що Центр професійного розвитку нам вкрай необхідний», — згадує

Щойно ухвалили рішення про відкриття Центру, як постало питання приміщення. Довго думати не довелось, адже в тому ж відділі освіти були вільні кілька кабінетів. В одному розмістили консультантів, які працюють з педагогами онлайн. Другий кабінет переобладнали для тренінгів.

«Я не скажу, що ми вирішуємо будь-які глобальні питання. Але я точно знаю, що я, так само як і мої колеги, можу отримати гідну допомогу, методичну підтримку, дізнатися про будь-які різноманітні заходи на підтримку педагогів», — відзначає Ірина.

Сама Ірина вже стала регулярною відвідувачкою Центру. Та навіть провела кілька тренінгів для колег, де вчила їх користуватися ШІ та онлайн-кабінетом.

«Ділилася досвідом з впровадження ІТ-студій, проводила математичні тренінги».

А в самій громаді ще й активно підтримують обмін досвідом із сусідами. Для молодих педагогів це ще й можливість розвивати маленькі міста.

«Однозначно, Центр професійного розвитку ‘потрібен для нашої громади. Тому що педагоги завжди зможуть обмінюватися власним досвідом і власними напрацюваннями.»