Укус змії. Чому збільшилася кількість випадків та як лікують пацієнтів на Львівщині

logo


Серпентолог Тарас Гринчишин каже, що збільшення кількості змій зумовлене глобальним потеплінням та освоєнням плазунами нових територій. В середньому, за підрахунками серпентолога, за рік на Львівщині трапляється до 100 випадків укусів змій.

Як лікують пацієнтів після укусів змій?

Зараз через укус змії на лікуванні у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі перебуває 13-річна дівчинка з Турківщини. Її привезли в неділю, 11 липня, у важкому стані, каже лікар-анестезіолог Тарас Борачок. Змія вкусила дитину в гомілку лівої ноги. Далі набряк збільшився до стегна. Зараз дівчинка у стабільному стані.

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центрСуспільне Львів

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Від початку місяця це вже третій випадок, коли до Західноукраїнського центру через укуси змій госпіталізували дітей. За словами лікаря, спеціальної терапії — сироватки в Україні немає, тож дітей рятують за медичним протоколом.

“Ми вже роками спеціалізуємося на надані допомоги дітям при укусах змій. Здебільшого, це просто симптоматичне лікування, оскільки власне дія самої отрути змії характеризується тим, що вона спричиняє утворення тромбів. Це антикоагулянтна терапія, дезінтоксикаційна терапія і контроль за враженою кінцівкою”, — каже Тарас Борачок.

Причини укусів

За підрахунками серпентолога Тараса Гринчишина, за рік в області трапляється до 100 випадків укусів змій. Найчастіше — у гірській місцевості.

“Збільшення числа змій спостерігається у зв’язку із потеплінням клімату. Їх стало більше, вони шукають нові території. До людського житла їх приваблює наявність поживи, тобто гризунів. Зрештою і самі люди йдуть назустріч зміям: розширюють забудову, частіше виїжджають на природу. Жахливих і шкідливих змій немає”, — каже серпентолог.

Укус змії. Чому збільшилася кількість випадків та як лікують пацієнтів на ЛьвівщиніСуспільне Львів

Укус змії. Чому збільшилася кількість випадків та як лікують пацієнтів на Львівщині

На території Львівщини, за словами Тараса Гринчишина, єдиний відносно небезпечний вид — це гадюка звичайна. Втім, її укуси здебільшого не смертельні. Після укусу гадюки виживають більше 99, 5% людей.

Часто через схожість зі змією-мідянкою люди вбивають ящірку-веретільницю, каже еколог Віктор Червоний.

“Це звичайна ящірка, яка водиться в нас на Україні. Вона може бути на городах, полях, в лісі її можна зустріти. Зубів у неї зовсім немає, якщо вона і може вкусити, то це зовсім не болюче, просто придавить щелепами і все”, — каже Віктор Червоний.

Укус змії. Чому збільшилася кількість випадків та як лікують пацієнтів на ЛьвівщиніСуспільне Львів

Укус змії. Чому збільшилася кількість випадків та як лікують пацієнтів на Львівщині

Що робити, якщо вкусила змія

Медики кажуть, у випадку укусу змії варто зберігати спокій. Накладати джгут та припікати місце укусу не можна. Насамперед потрібно обробити рану антисептиком, прикласти лід, випити таблетку від алергії і якомога швидше звернутися до медичного закладу.

На Львівщині за день трьох людей вкусили отруйні змії

Сироватка є, але не проти нашої гадюки — львівський серпентолог

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону