Унікальний протез, що ростиме разом із дитиною: лікарі подарували онкохворому шанс на повноцінне життя (Відео)

logo
63921_unikalnij_protez_wo_rostime_razom_iz_diti.png


Унікальний протез, який буде рости разом із дитиною поставили львівські лікарі 12-річному пацієнту, якому видалили перед цим злоякісну пухлину стегнової кістки, передає “5 канал”.

За темою

Ілля Сосновський не мав проблем із здоров’ям, допоки торік влітку не вдарився стегном об кермо велосипеда. Синця не було, втім біль все не минав, згадує Юрій Сосновський – батько хлопчика: “Кажемо: потерпи, почекай. Там якесь знеболююче, там помастили. І так день за днем. А потім він на неї вже не міг встати. Вона його вже дуже боліла”.

За кілька днів місце удару набрякло. Тоді батьки повезли сина до лікарів. Ті виставили діагноз – рак нижньої стегнової кістки. Пухлина була така величезна, що випирала хлопцю назовні.

“Ці пухлини дуже агресивні. Вони знищують місце, де виникають у кістках – це може бути стегно, плече чи гомілка. Але вони розповсюджуються по організму і потрапляють у легені і тоді вже автоматично четверта стадія”, – пояснює лікар-онколог Роман Кізима.

Лікарі розповідають, що злоякісна пухлина знищила значну частину стегнової кістки. В таких випадках без хіміотерапії та операції не обійтися – дитині видалили сегмент кістки разом з пухлиною, також і колінний суглоб.

Щоб Ілля міг ходити, хірурги вперше у своїй практиці, поставили спеціальний протез з рухомим коліном. Гроші на нього збирали усім селом. Індивідуальний імплантат виготовили у Німеччині.

Частину суглобової кістки замінили механізмом. Особливість цього протезу – він розтягуватиметься разом з ростом ноги пацієнта. За тиждень після операції Ілля почав ходити. Нині навіть не кульгає. Тепер хлопчику залишилося пройти післяопераційне хіміотерапевтичне лікування.

Зараз найбільша мрія Іллі – якнайшвидше повернутися до школи. Хлопчик сподівається, що за півроку він забуде, що таке лікарня та крапельниці .

Марта Роздільська, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою


А поділитися?