Ускладнення від COVID-19: трьом мешканцям Львівщини ампутували ноги

logo


image

Трьом мешканцям Львівщини ампутували ноги через ускладнення внаслідок коронавірусу. У них захворювання викликало тромбування дрібних і більших судин. Про це розповів завідувач хірургічного відділення 8-ї міської лікарні Львова Ігор Стояновський.

За словами Ігоря Стояновського, ампутацію провели трьом пацієнтам. Усім більше 60-ти років.

“Ковід уражає дрібні судини, призводячи до тромбування. Найчастіше це відбувається у легенях, але уся судинна система має такі ж рецептори. Вони сприйнятливі до коронавірусу. Хірурги дуже часто спостерігають тромбування магістральних судин, розвиток гострої ішемії кінцівок, коли одна кінцівка не отримує кровопостачання. Це загрожує відмиранням”, — каже Ігор Стояновський.

За його словами, працюючи із судинними хірургами, найчастіше такі тромби прибирають. Іноді це не вдається, тоді загрожує ампутація.

Також Ігор Стояновський додає, що зараз коронавірусом хворіють і молоді люди. Усім, хто важко перехворів на COVID-19 потрібно спостерігатися у сімейного лікаря.

“Навіть після виписки пацієнта з лікарні, у нього є розбалансування системи, тобто можуть утворюватися тромби. На це слід звернути увагу пацієнтам, які є у групі ризику”, — додає Ігор Стояновський.

Загалом у 8-й міській лікарні від початку пандемії коронавірусу провели 15 ампутацій кінцівок.

Що відомо19 жовтня у реанімації львівської лікарні швидкої допомоги зафіксували найбільшу кількість хворих від початку пандемії — 50 пацієнтів. Усі вони перебувають у критичному стані. Про це на Facebook-сторінці повідомив директор лікарні швидкої допомоги у Львові Олег Самчук.На ранок 19 жовтня на Львівщині зареєстрували 959 нових випадків інфікування коронавірусом. За добу 468 людей одужали, 65 – померли.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону