«Уже є перші ознаки того, що люди хворіють не тільки коронавірусом»: Медики розповіли про епідситуацію на Львівщині

logo


МІСТО

Симптоми деяких сезонних захворювань дуже важко відрізнити від коронавірусу


Фото ілюстративне: accemedin.com

Завідувачка 4-го відділення Львівської клінічної обласної інфекційної лікарні Таміла Алексанян розповіла про те, що в області вже є перші хворі на сезонні захворювання, а також про стан «ковідних» пацієнтів, яких госпіталізовують останнім часом.

– Уже є перші ознаки того, що люди хворіють не тільки коронавірусом, а хворіють й іншими сезонними респіраторними інфекціями, які тяжко на початках відрізнити. Кількість пацієнтів з важким перебігом коронавірусу збільшується. Люди хворіють тяжче, триваліше. Лікарняні ліжка у нас заповнені майже повністю. Усі повинні пам’ятати, що після лікування пацієнта, палата і ліжко має обробитися, має відбутися заключна дезінфекція і тільки тоді може поступити наступний пацієнт. Це дуже ускладнює нам роботу. Зараз є багато пацієнтів, які потребують кисневої підтримки: без кисню вони взагалі не можуть дихати. У нас є киснева підтримка в одному корпусі, в іншому корпусі є оксигенатори, але цього з часом виявиться недостатньо. Вважаю, що зараз варто кидати таке гасло, що той, хто захворів – це його провина, це його неграмотність, це його неправильна поведінка, – зазначила Таміла Алексанян під час брифінгу у ЛОДА сьогодні, 18 вересня.

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Орест Чемерис повідомив, що медзаклади в області готують до прийому хворих на сезонні захворювання:

– Ми маємо бути готовими до надання допомоги пацієнтам із сезонними захворюваннями. Готуються ліжка для людей з іншими захворюваннями, створюється резерв ліжкового фонду, налагоджується киснева система. Ми абсолютно свідомі того, що від середини жовтня і в листопаді-грудні, можливо, будуть найскладніші місяці. Готуємося до того, щоб мати можливість надати допомогу усім хворим.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.