Уже втретє за час пандемії Львівська міська комісія з надзвичайних ситуацій дискримінує права пільговиків

logo


ЛЮДИ

Жителі Львова мають право звернутися у суд

Фото ілюстративне: Galnet

Сьогодні, 26 квітня, Львівська міська комісія з надзвичайних ситуацій адаптувала свої рішення відповідно до «жовтої» зони. Відтак, із 27 квітня у громадському транспорті міста знову діятимуть пільги на проїзд, щоправда – лише з 11:00 по 16:00.

Юристи таке рішення Львівської міської ради називають дискримінаційним.

 Ми повинні розуміти, що соціальне перевезення – це є пільга. Держава, яка надає ці пільги, повинна їх компенсовувати. Держава встановлює пільги не по годинах. Кабмін, коли приймає бюджет України, завжди враховує всі пільги. Законодавством або рішенням Кабміну не передбачено якогось обмеження, яке би стосувалось годин, парних чи непарних чисел. Тільки за рішенням уряду або Верховної Ради України ця пільга може отримати інший вигляд. Це грунт того, чим має керуватися Львівська міська рада, коли вона приймає рішення, – пояснює у коментарі Galnet директор правничої компанії April Consult Юрій Танасійчук.

Юрист каже, жителі Львова мають право оскаржувати у суді таке рішення міської комісії з надзвичайних ситуацій.

Стосовно пільгових перевезень – це уже втретє від початку пандемії Львівська міська рада на чолі з Андрієм Івановичем ухвалює дискримінаційне рішення, позбавляючи людей пільг. Це також дискримінаційне рішення щодо перевізників, як приватних, так і комунальних, тому що є бюджетування та вартість квитка. І перевізники розраховують на певне відшкодування, про яке вони домовились з ЛМР. Перший раз Садовий і міська рада порушили цю норму минулого року, їм на це звернули увагу, і вони прислухалися. Другий раз – 30 березня 2021 року, коли вводили локдаун, знову прийняли цю дискримінаційну норму. На це вже відреагувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона у правовий спосіб пояснила, що Садовий неправий. Сьогодні це вже втретє ухвалили дискримінаційну норму, бо закон не передбачає визначення окремих годин для пільгового перевезення. Тому будь-який житель Львівської громади може звертатися в суд, щоб йог порушені права  відновили, – додає юрист.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.