В історичній віллі у Львові хочуть облаштують скляну надбудову і відкрити там ресторан

logo


Приватне підприємство «Кас Консалтинг», яке володіє віллою Бачевських 1926 року на вул. Вітовського, 35а у Львові, збирається облаштувати над входом у віллу скляну надбудову і відкрити там ресторан. Про свої наміри представник підприємства, яке володіє віллою, розповів у понеділок, 19 листопада, під час презентації проекту реконструкції в URBAN бібліотеці.

ПП «Кас Консалтинг» придбало віллу у 2016 році й одразу розпочало реконструкцію, не маючи на це жодних дозволів. Як стверджує представник ПП «Кас Консалтинг» Орест Вишневський, на момент придбання їм не було відомо, що будівля має історичну цінність.

«Приміщення купили на аукціоні. Ніякої згадки про те, що це пам’ятка архітектури не було, тож там почали проводити реконструкцію. Будівля перебувала в аварійному стані», – розповів Орест Вишневський.

Цього року власники самовільно перефарбували віллу у сірий колір і замінили у ній вікна на пластикові. Про те, що початково колір вілли був сірим, їм повідомила архітектора Ірина Гірна, яка проводила дослідження історії будівлі. За словами Ореста Вишневського, власниця не збирається перефарбовувати віллу, а хоче також облаштувати на другому поверсі скляну надбудову та відкрити там ресторан.

Візуалізація вілли з вул. Зарицьких

Консультував проведення реконструкції архітектор Ігор Гризлюк, який проектував ЖК «Парус», ЖК «Варшавський» та реконструкцію палацу спорту «Україна» на вулиці Мельника. За його словами, все почалось із заміни перекриття, яке було аварійним.

«У нас постало питання заміни внутрішніх крокв, перекриття та інженерних мереж. Після цього ми розпочали реконструкцію фасаду. Попередньо ми дослідили фасад та з’ясували, що спочатку будинок пофарбували у сірий колір. У жовтий колір будинок перефарбували у радянський період», – сказав Ігор Гризлюк.

Як стверджує архітектор Ігор Гризлюк, вілла нібито була в аварійному стані і треба було терміново замінити покриття, а часу на погодження робіт не було

За словами начальниці управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілії Онищенко, усі роботи у віллі підприємство проводило без жодних дозволів і тепер «заднім числом» хоче їх узаконити.

«Представників нашого управління будівельники не допускали на віллу і не дозволяли проінспектувати роботи. Єдиний орган, який може їх зупинити, – інспекція Держархбудконтролю – на наші звернення не реагувала. Тепер вони там встановили чорні пластикові вікна і завтра встановлять чорні ринви, – сказала Лілія Онищенко. – Тобто власники зробили роботи, сплатили штраф 17 тис. грн, але не повернули будівлю до первісного вигляду і тепер хочуть узаконити все зроблене».

У відповідь представник ПП «Кас Консалтинг» Орест Вишневський визнав, що реконструкцію проводили без необхідних дозвільних документів і додав, що роботи не припинять і тепер звертатимуться за дозволами.

Донедавна вілла Бачевських була світложовтого кольору

Але у 2018 році власники самовільно перефарбували віллу у сірий колір

Нагадаємо, після того, як віллу Бачевських самовільно перефарбували у темносірий колір, адмінкомісія при виконкомі ЛМР оштрафувала ПП «Кас Консалтинг» на 170 тис. грн. Пізніше штраф зменшили до 17 тис. грн.

За інформацією YouControl, ПП «Кас Консалтинг» зареєстроване на вул. Китайській у Львові. Фірма займається управлінням власними та орендованими приміщеннями. Її директором є Сергій Кондратюк, а власницею Юлія Вакуленко.

Вілла Бачевських збудована у 1926 році і є пам’яткою архітектури місцевого значення. Автором проекту є архітектор Вітольд Якімовський. У 1930-х роках у ній проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. Пізніше у цьому будинку розміщувався почесний консулят Австрії, а в часи СРСР – дитячий садок. З 1990-х та до 2014 року в цьому приміщенні був ПАТ «Брокбізнесбанк». З 2017 року у віллі ведуться будівельні роботи.