В Оброшиному завершать будівництво школи, розпочате у 1989 році

logo


У селі Оброшино у Пустомитівському районі Львівщини планують добудувати школу, яка стояла пусткою майже 30 років. На це витратять 84,54 млн грн.

«Школу почали будувати у 1989 році, потім не було фінансуванні і десятиліттями вона стояла недобудованою. У 2016 році зробили часткове перекриття школи. Торік розробили новий проект та кошторис завершення будівництва, він пройшов державну експертизу. Зараз провели тендер, підписали угоду з підрядником, тепер необхідно отримати дозвіл на початок будівельних робіт», – повідомив ZAXID.NET сільський голова Андрій Мерцало.

У тендері з вибору підрядника будівництва зі стартовою ціною у 90,8 млн грн змагалося двоє учасників. Пропозиція ТзОВ «Новатех» у 84,54 млн грн виявилася дешевшою. Оброшинська сільрада визнала компанію переможцем тендеру та 7 серпня уклала угоду. Будівництво школи за умови відповідного фінансування планують завершити наприкінці 2021 року.

В Оброшиному на Львівщині добудують школу за 84,5 млн грн

У 2018 році на добудову школи з ДФРР виділено 5 млн грн, ще 500 тис. грн виділила Оброшинська сільрада. Підрядник має демонтувати та збудувати наново частини стін, які за десятиліття стали непридатними, збудувати котельню та влаштувати спортивний майданчик.

У наступні два роки у будівництво школи необхідно інвестувати по 35 млн грн. За словами Андрія Мерцала, проект добудови школи подали на конкурс Мінрегіонбуду, щодо відбору проектів, які реалізуватимуть за кошти отримані від ЄС. У разі перемоги Оброшинська сільрада отримає 12 млн грн, ще 30% профінансують з місцевого, районного та обласного бюджету.

Після завершення будівництва, у школі зможе навчатися 270 учнів, працюватиме 25 педагогів. Це дозволить розвантажити діючу школу, де навчається 540 учнів і навчання проводять у дві зміни.

Сільський голова Оброшино також повідомив, що зараз у діючій школі завершується капітальний ремонт, на який витратили 26,4 млн грн.

Додамо, за даними аналітичної системи YouControl, засновником ТзОВ «Новатех» є ТзОВ «Мегатехно», а власниками – Стадник Юрій та Ольга зі Львова. За інформацією видання «Наші гроші. Львів» торік ТзОВ «Новатех» виконувало низку бюджетних підрядів у Пустомитівському районі.

Нагадаємо, Сокільницька сільрада у Пустомитівьскому районі Львівщини у липні уклала договір щодо будівництва загальноосвітньої школи на 660 учнів за 167 млн грн.