В Україні лікарі проводять складні операції в прямому ефірі

logo
143280_v_ukrajini_likari_provodjat_skladni_opera.jpeg


19.10.2017 20:30

 В Україні лікарі проводять складні операції в прямому ефірі

Сьогодні у Львові стартувала триденна українсько-польська конференція “Дні дитячої хірургії”, яку організувала кафедра дитячої хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького спільно зі Всеукраїнською асоціацією дитячих хірургів та Польським товариством дитячих хірургів.

Близько 300 найкращих медиків з України, Польщі, Канади та Білорусі з’їхалися до Львова, щоб поділитися досвідом і провести кілька десятків надскладних операцій. Пацієнти — діти з важкими вадами сечостатевої системи та шлунково-кишкового тракту. Такий масштабний з’їзд дитячих хірургів у Львові проводять вперше.

“Лікарі з Канади приїхали трохи швидше і вже встигли до цього часу прооперувати 15 маленьких пацієнтів, загалом у рамках цієї конференції плануємо провести близько 25-30 оперативних втручань, — розповідає Андрій Кузик, представник оргкомітету конференції, доцент кафедри дитячої хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. — Ще близько 50 дітей проконсультують, фахівці з-за кордону допоможуть нашим лікарям вибрати найкращу тактику.

Операції проводяться у міській дитячій клінічній лікарні по вулиці Пилипа Орлика і транслюються у прямому ефірі, щоб інші лікарі могли почерпнути досвід у закордонних колег. Сучасні технології дозволяють показувати найновіші оперативні втручання у хворих дітей. Ми не лише можемо слідкувати за операцією, а й ставити запитання хірургу”.

Фахівці оперують дітей з різних регіонів України. Медики беруться за надскладні випадки.

“Наприклад, сьогодні вони прооперували 10-річну дівчинку, яка мала складну вроджену ваду, — каже лікар. — У неї нетримання сечі, а ще гідроцефалія і важке ураження нижньої частини тіла, дитина пересувається на візочку. Їй провели стомацію сечового міхура (виведений назовні отвір кишки для відведення сечі). Це покращить якість життя цієї дитини, дозволить їй стати більш соціалізованою. Це дуже складна і нова для України процедура”.

Також впродовж цих днів лікарі прооперують важкі вроджені вади у хлопчиків. Йдеться про такі хвороби, як гіпоспадія та прихований статевий орган. Всі операції безкоштовні.

Юлія СКОРИК

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


А поділитися?