В Україні стартували найбільші міжнародні навчання. Які країни візьмуть участь та що відпрацьовуватимуть

logo


Найбільші в Україні міжнародні військові навчання Rapid Trident-2018 (Швидкий Тризуб) стартують на Яворівському полігоні, повідомляє Генштаб. Навчання відбуватимуться за участю близько 2300 військовослужбовців із різних країн. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Про українсько-американські навчання Rapid Trident-2018

Українсько-американські військові навчання Rapid Trident проходять на території міжнародного центру миротворчості та безпеки на Львівщині з 2006 року. Цьогоріч вони проходитимуть з 3 по 15 вересня. У навчаннях візьмуть участь близько 2,5 тис. військових з 14 країн світу.

Зокрема, крім України та США згоду на участь у навчаннях надіслали Велика Британія, Канада, Грузія, Литва, Туреччина, Азербайджан, Молдова, Болгарія, Польща, Німеччина та Румунія.

Як повідомили у міністерстві оборони, найбільший військовий контингент буде задіяний від ЗСУ України. Бойове ядро складатимуть військові однієї з механізованих бригад оперативного командування Схід. Військова частина була сформована вже під час бойових дій на Донбасі.

Найбільший військовий контингент України буде задіяний від ЗСУ 

Усі військовослужбовці піхоти, що братимуть участь у навчаннях, мають реальний бойовий досвід. Також участь у Rapid Trident-2018 братиме участь підрозділ Нацгвардії та окремі підрозділи інших силових структур.

Відповідно до сценарію, українські воїни та військові підрозділи країн-партнерів навчатимуться протидіяти збройній агресії в умовах гібридної війни. Ще одним цікавим аспектом цьогорічних навчань є проведення курсів для офіцерів, які здійснюють оцінку та атестацію підрозділів за програмою взаємосумісності з НАТО.

Під час навчань здійснюватиметься рух військових колон. Деякі зони автодоріг будуть обмежені для руху цивільного автотранспорту. Також буде залучена бронетехніка та проводитимуться навчальні стрільби зі стрілецької зброї, здійснюватимуться польоти вертольотів армійської авіації.

Дивіться також

У зв’язку з цим керівництво Львівського гарнізону та командування міжнародних військових навчань рекомендувало місцевим мешканцям та туристам у цей період не відвідувати навчальні ділянки полігону.

Протидія гібридним загрозам

Особливістю цих навчань є орієнтація у повній мірі на протидію гібридним загрозам, зазначив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Важливо, що українські військові не тільки навчатимуться, а й передаватимуть досвід, отриманий у війні на Донбасі, представникам інших держав.

Раніше, як правило, навчання в такій формі проводилися з метою підтримки миру та безпеки. Тобто це фактично були навчання для миротворців, додав експерт. Він нагадав, що такі навчання з минулого року відбуваються в країнах Балтії та Польщі. Їх проведення на території України, на думку Мусієнка, свідчить про те, що країни НАТО приділяють величезну увагу державам, що мають спільний кордон з Росією, бо розуміють, що звідти йде загроза.

Участь у навчаннях беруть фактично всі держави Чорноморського басейну, додав він, тобто також приділяється чимала увага співробітництву між державами задля безпеки в Чорноморському регіоні.

Навчання із запізненням

У цих навчаннях Україна тренує свої війська в рамках взаємодії з польовими уставами країн-членів НАТО, зазначив військовий експерт Олег Жданов. Для української сторони це просто та набуття досвіду, додав він.

Загалом на 2018 рік на території України заплановано шість масштабних міжнародних навчань

Протидію гібридній війні, за словами експерта, держава відпрацьовує вже не перший рік.

“Ми відробляли тематику антитерористичної операції у 2016 році, цьогоріч також – воєнно-морську операцію. Є така приказка, що генерали готуються до війни, яка вже відбулася. Веде Росія гібридну війну, ми готуємося до неї, намагаючись навчити наші війська того, з чим вони стикнулися”, – сказав Жданов.

Потрібно відпрацьовувати і нові сценарії, додав експерт.

Загалом на 2018 рік на території України заплановано шість масштабних міжнародних навчань: українсько-американські Репід Трайдент, Сі Бриз, багатонаціональні Світла лавина, Чисте небо та українсько-румунські навчання Ріверіан.

Дивіться також

Всі вони направлені на те, щоб військовослужбовці ЗСУ ставали все більш сумісними з військовослужбовцями країн-членів північноатлантичного альянсу.

Десантування на острів в рамках навчань Сі Бриз-2017

У липні 2017 року прикордонники у взаємодії із морськими піхотинцями здійснили десантування на острів в рамках військових навчань Сі Бриз

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter