В Україні згадують загиблих у Скнилівській трагедії

logo


image

Сьогодні 19 роковини Скнилівської трагедії – однієї з найбільших аварій в історії авіашоу.

Суботнього дня 27 липня 2002 року на військовому летовищі «Скнилів» під Львовом під час авіашоу, присвяченого 60-річчю 14-го авіаційного корпусу Військово-повітряних сил України, сталася одна з найжахливіших катастроф на авіашоу в світі. Внаслідок падіння літака Су-27 у натовп глядачів загинули 77 людей, в тому числі – 28 дітей. Загалом постраждалими судом визнано понад 500 людей.

До річниці Скнилівської трагедії родичам загиблих виплатять допомогу

На аеродромі на момент катастрофи перебував 10-тисячний натовп. Фігури вищого пілотажу виконували досвідчені пілоти першого класу полковник Володимир Топонар і другий пілот полковник Юрій Єгоров. Обидва пілоти встигли катапультувалися й зазнали лише незначних травм. Розслідуванням авіакатастрофи займалася Генеральна прокуратура України і спеціальна комісія Міністерства оборони. Осіб, причетних до авіашоу, та льотчиків визнано винними у недбалості та невиконанні плану польоту. До відповідальності притягнено безпосередньо 10 осіб, 5 з яких були виправдані. Самі пілоти не визнавали своєї провини в аварії і вказували на погану організацію шоу. Льотчик Володимир Топонар отримав 14 років ув’язнення, а льотчик Юрій Єгоров – 8 років. У листопаді 2007 року своїм указом Президент України помилував деяких обвинувачених у цій справі: зокрема, Анатолія Третьякова, скоротив строк ув’язнення Юрію Єгорову.

Постраждалі в трагедії залишились незадоволеними ані покаранням винуватців, ані компенсаціями, крім того, не дочекались люди й вибачень від держави. Щороку 27 липня потерпілі та родичі загиблих у тій авіакатастрофі проводять меморіальні заходи.

Після Скнилівської трагедії в багатьох країнах вжили необхідні заходи безпеки, і літаки вже не виконують карколомні фігури вищого пілотажу над головами глядачів.