Вантажівки завдають збитків у 3000 грн на кожні 100 км. Перелік проблемних доріг Львівщини

logo


В «Укравтодорі» шукають рішення, аби запобігти руйнуванню українських доріг: ввівши оплату за дорогу та контроль ваги для вантажівок.Фото: ar.volyn.ua

Фото: ar.volyn.ua

Навіть дозволені габаритні норми в 40 тонн завдають шкоди українським автошляхам в розмірі 3000 гривень на кожні 100 кілометрів. Перевантажена фура, яка важить 55 тонн, збільшує збитки в 5 разів – проїзд вантажівки завдає руйнування дорогам в розмірі 16 000 гривень на 100 кілометрів доріг. Про це йдеться у відповіді «Укравтодору» на інформаційний запит від Tvoemisto.tv.

У відомстві додали, що Міністерство інфраструктури спільно з Укртрансбезпекою планує закупити 78 одиниць мобільних комплексів, обладнаних сучасними засобами відеофіксації, для проведення габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування, у тому числі і Львівської області. Це дасть можливість посилити контроль.

«Для дієвості здійснення контролю за ваговими параметрами транспортних засобів та охоплення для такого контролю всіх напрямків перевезень планується системи зважування у русі в рамках реалізації спільного між Україною та Світовим банком проекту «Проект розвитку дорожньої галузі», – додали в «Укравтодорі» та надали показники інтенсивності руху на дорогах Львівщини.

Українцям нагадують, що, згідно із законодавством, забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 тонн або фактичною масою понад 24 тонни автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Додамо, голова «Укравтодору» Славомір Новак повідомив, що дієвим рішенням може бути також введення оплати для вантажівок за користування дорогами. «Якщо ми прагнемо мати високоякісні дороги, то вкладаємо гроші громадян, будуємо відкриту систему, боремося з корупцією і тоді все гаразд. Але з іншого боку необхідно створити прозору систему для вантажівок, ввести оплату за дорогу та контроль ваги», – заявив він в інтерв’ю для Espreso.tv.

За його словами, саме великі важкі автомобілі, що заробляють гроші на перевезенні вантажу, руйнують дорогу найбільше, тому варто зобов’язавши перевізників:

– інвестувати в дороги, на яких заробляють гроші, оплачуючи користування ними;

– пристосовувати свій вантаж до можливостей дороги, не перевищуючи ліміт ваги вантажівки.

Опублікувала Юлія Сабадишина