Вартість будівництва сміттєпереробного комплексу у Львові становитиме €85 млн

logo


У п’ятницю, 16 червня, виконавчий комітет Львівської міської ради надав ЛМКП «Львівтеплоенерго» функції замовника на будівництво сміттєпереробного комплексу на території ТЕЦ-2, що розташована на вул. Пластовій у Личаківському районі міста. Завод перероблятиме 240 тис. тонн сміття на рік.

«Ми зараз переоформимо документи, але земельна ділянка юридично оформлена за ТЕЦ-2 ще з 1978 року. Розробка проекту передбачає будівництво сміттєсортувальної лінії, компостування (установки для компостування, – ред.) та ТЕЦ. Це повноцінний завод», – сказав директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж.

За його словами, наступного тижня ЛМКП «Львівтеплоенерго» розпочне процедуру щодо розробки проекту. Він також додав, що це окремий проект і він не стосується компанії «Еджіс», яка розробляє комплексну стратегію поводження з ТПВ у Львові. У коментарі ZAXID.NET заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак уточнив, що проект сміттєпереробного комплексу на ТЕЦ-2 почали розробляти ще у листопаді-грудні 2016 року, а експерти французької компанії «Еджіс» лише підтвердили, що ця ділянка підходить для будівництва заводу.

Степан Пакіж додав, що приблизна вартість будівництва сміттєпереробного комплексу становить 85 млн євро. Сергій Бабак уточнив, що вартість розробки проекту цього комплексу становитиме приблизно 10 млн грн.

«У цьому проекті передбачено три складових. По-перше, це сортувальний комплекс. По-друге, компостування, а по-третє – це спалювальна частина. Ми зараз замовлятимемо перших дві частини, а щодо спалювання, то нам потрібно ще трохи часу, щоб визначитись», – додав Сергій Бабак.

За словами директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степана Пакіжа, проект розроблятимуть приблизно 6 місяців, ще 2 місяці потрібно для експертизи, після чого оголошуватимуть тендер на виконання робіт.