Від Садового вимагають звільнити оборонні підприємства Львова від земельного податку

logo


Від міського голови Львова Андрія Садового вимагають звільнити ДП «Львівський державний завод «ЛОРТА» та ДП «Львівський бронетанковий завод» від сплати земельного податку. Про це йдеться в офіційних зверненнях народного депутата України Ігоря Васюника на ім’я міського голови Львова Андрія Садового, які є у розпорядженні Львівського порталу.

1

У зверненнях наголошується, що ДП «Львівський бронетанковий завод» для забезпечення виконання державної програми по переозброєнню української армії сучасними зразками військової техніки уже двічі зверталось до Андрія Садового з проханням звільнити підприємство від плати податку за землю на 2016-й бюджетний рік.

«Ми не придумуємо велосипед. Адже Тернопільська та Херсонська міські ради уже прийняли рішення, згідно яких фактично звільнили підприємства Державного концерну «Укроборонпром» від плати за землю на 2016 рік. І це є державницька позиція! У Львові таке неможливо? Чи міська влада думає, що Львів далеко від фронту і завжди можна виїжджати на плечах волонтерів?», – наголошує І.Васюник.

За словами народного депутата обидва підприємства у Львові, які працюють на оборонну сферу, сукупно сплачують майже 8 мільйонів гривень земельного податку до міського бюджету.

«Три дні тому був з колегами на львівському бронетанковому заводі та ЛОРТА, де виготовляють техніку для наших військових. Є велика проблема з фінансуванням з державного бюджету на виготовлення та ремонт військової техніки. Разом з цим підприємства продовжують сплачувати земельний податок місту. Бронетанковий в рік платить 6 млн грн і вже ДВІЧІ звертався до мера Львова з проханням звільнити від плати, ЛОРТА – платить 2 млн грн. Вони ж на цій землі не торгують і нічого не продають. Вони роблять все, щоб наші хлопці не гинули і щоб врятувати їм життя», – додає І.Васюник.

Через брак коштів в державному бюджеті львівський бронетанковий завод завантажений на 8%, ЛОРТА – на 20%. Якщо 2015 бронетанковий завод відремонтував 130 одиниць техніки, то цього року – лише 13.

«І це в умовах ескалації конфлікту. У парламенті вже неодноразово виносився на голосування законопроект про конфіскацію 50 млрд, вкрадених Януковичем. Але чомусь деякі фракції у парламенті не хочуть за нього голосувати. А кошти могли б направити в тому числі і на оборонну сферу, і на освіту», – говорить нардеп.

Довідка:

Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» є одним із провідних підприємств бронетанкового виробництва Львівської області, яке входить в число учасників Державного концерну «Укроборонпром».

Відповідно до постанови КМУ від 04.03.2015 року №83, Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» визначено як таке, що має стратегічне значення для безпеки і економіки держави.

На сьогоднішній день, підприємство в короткі строки освоїло серійне виробництво нової тактичної бойової колісної машини «Дозор-Б», яка передана на озброєння Збройним Силам України.

Підприємство у м. Львові має на праві постійного користування дві земельні ділянки, що використовуються для виробничих потреб:

–        площею 52,7709 га на вул. Стрийській,73 (державний акт на право постійного користування від 20.06.1999 року №72);

–        площею 3,1125 га на вул. Вернадського, б/н (витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 17.06.2015 року №3938451).

Підприємство «Львівський державний завод «ЛОРТА» є державним підприємством, що також знаходиться у підпорядкуванні ДК «Укроборонпром». Виробничі потужності ДП «ЛДЗ «ЛОРТА» здатні виконувати державні замовлення оборонного призначення підвищеної складності. У користуванні ДП «ЛДЗ «ЛОРТА» є земельна ділянка площею 49,6 га. Виробничий комплекс розташований на земельні ділянці площею 35,225 га. У зв’язку з прийняттям нової грошової оцінки землі збільшилась плата за землю, що у свою чергу призвело до суттєвого збільшення собівартості продукції.