Видавали себе за монахиню. На Львівщині шахраї обдурювали людей через соцмережі

logo


У Новояворівську, що на Львівщині, шахраї через соцмережі обдурювали людей та просили їх перерахувати гроші. Робили це від імені місцевої черниці. Для цього створили копію її сторінки. Про це Суспільному повідомила керівниця відділу обласного управління протидії кіберзлочинам Оксана Савич.

Фейкову сторінку монахині Рафаїли Чучман невідомі створили у соцмережі Facebook близько тижня тому. Також використали її фото. Від імені черниці вони просили про фінансову допомогу.

“Це було зроблено під мою сторінку на Facebook. З’явилися повідомлення. Прохання було від імені капелана, що капелан їде до хлопців і потребує допомоги, щоби поповнити їм телефон, для якихось інших потреб. Одна людина зателефонувала і спитала, чи саме я зараз переписуюся. Я сказала: “Ні”. У цей же момент я зрозуміла, що відбулося”, — каже монахиня Рафаїла Чучман.

Скріншоти переписки шахраївСуспільне Львів

Скріншоти переписки шахраїв

Після цього монахиня на своїй справжній сторінці написала пост про шахраїв. Скільки людей їм вдалося обдурити – не знає. До поліції офіційно ніхто не звернувся. Без цього не можуть розпочати розслідування, каже керівниця відділу управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Оксана Савич.

“Вони можуть банально подивитися, як людина пише тексти і спробувати максимально наблизити свій текст до мови оригіналу. Вони стараються підібрати моменти, де вони будуть бити на людську жалість або будуть користуватися тим, що людина має певні моральні цінності”, — каже Оксана Савич.

Оксана Савич радить завжди телефонувати тій людині, яка просить про допомогу у соцмережах.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону