Відбулися наймасштабніші змагання із дзюдо в Україні — відкритий Кубок Львова

logo


Відбувся відкритий Кубок Львова із дзюдо — наймасштабніші змагання з цього спорту в Україні. Свою силу у поєдинках продемонстрували понад 800 спортсменів. У дуелях на татамі зібралися представники усіх областей України та гості з 5 країн.

12-річна Жаклін Сатарі із Ніжина впевнено взяла гору у фінальній сутичці, заробивши іппон. І стала володаркою «золота» на відкритому Кубку Львова. Вона уже давно на «ти» зі спортом. Спершу займалася танцями, але згодом зрозуміла, що значно більше їй до душі дзюдо. Зізнається: «Спочатку ми думали, що з мене нічого не буде. Тому що я завжди вигравала треті місця. А потім одного разу здобула перше, і з’явилася надія. Це мене стимулює».

У бойовому мистецтві Жаклін вправляється із семирічного віку. І має велику спортивну мрію. Каже: «Хочу стати олімпійською чемпіонкою і знятися у рекламі, щоб усіх надихати. Моїм кумиром є Дарія Білодід, дуже її люблю».

На шляху до п’єдесталу не раз доводиться пролити сльози або кров. Учасник Владислав Стець розповідає: «Я коли заходив на підсічку, головою вдарився об плече суперника і розсік губу. Опонент був досить низьким, незручним. Але потім я взяв верхній захват, почав його смикати і зайшов на кидок».

Найуміліших на татамі визначають у різних вікових категоріях: від 12-річних дітей до дорослих. Юна дзюдоїстка Тетяна Кирилюк розповідає: «Я виконала прийом «бедро» і цим здобула третє місце. Моя суперниця не хотіла, щоб я її кинула, але я все-таки зібралась із силами і її поборола. Опонентка дуже багато стрибала, і я її так зловила».

Провідний спеціаліст міського управління спорту Сергій Гончук зазначає: «Цей захід входить у календар всеукраїнський і в календар міністерства. Тому на підставі цього змагання присвоюють певні розряди, зокрема, КМС, перший спортивний розряд і далі по градації».

Наступного року організатори сподіваються залучити ще більше країн.