Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський

logo


Сумний святий вечір, — такі слова написали у фейсбук-стрічці друзі львівського митця, автора унікальних сучасних ікон, популяризатора давньої народної української ікони, музейника і мистецтвознавця Остапа Лозинського, який відійшов до Господа сьогодні.

Остап Лозинський був автором чи співавтором багатьох мистецьких проєктів, виставок, пленерів, кандидував на посаду очільника Львівського національного музею ім. Андрея Шептицького.

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85090

Остап Лозинський досліджував український іконопис, популяризував народну ікону та гуцульську ікону на склі і творив його нову, унікальну школу іконопису.

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85094

“Український іконопис завжди відрізнявся з-поміж інших поствізантійських тим, що був відкритим на нові віяння, нове богословське прочитання, нові формальні пошуки, він розвивався разом з богослов’ям і філософією”, — розповідав він.

Остап був одним з авторів розписів каплиці Стрітення УКУ - фото 85102

Остап був одним з авторів розписів каплиці Стрітення УКУ

А ще особливо любив свою країну, оспівував її природу. “Страшенно люблю нашу Україну, але ненавиджу систему, яка на ній паразитує!!! Скоро повторимо Майдан, і вже не будемо такими дітьми, як колись…”, — писав Остап напередодні 30-ліття Незалежності.

Сьогодні фейсбук-стрічка Остапа переповнена спогадами, співчуттями, емоціями і молитвами…

“Ні, рік фатальних втрат – рік 2021 не закінчився. Хвилину тому надійшла звістка, яку прийняти не дам ради. У Вічний Вирій до Бога по нагороду пішов один з Велетів Української культури – митець, іконописець, мистецтвознавець і людина надзвичайної духовності, душевної щедрості, доброзичливості… Остап Лозинський. Не вірю – не хочу вірити – не можна так… Але Господь покликав його на Святвечір до Небесного Дому: нехай навіть його смерть буде позначена Великим Святом”.

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85093

“Зближав нам небо і сьогодні повернувся туди… втратив Львів, Церква, народ. Дякую, сумую, супроводжую у молитві дорогий Остапе Лозинський. Спочивай у Бозі, друже…”

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85091

“Ця Богородиця, створена талантом Остапа Лозинського, чекає нас у Криворівні. Тепла і лагідна, вселенської доброти і любові. Остапе, не можу повірити, що ти вже не приїдеш на Федосівку, у місце твоєї сили і надиху… Спочивай з Богом! Неймовірна втрата. Плачу”.

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85092

“Остап Лозинський не помер. Він завжди буде з нами. У його любові до нашої землі, до нашої культури, до наших людей, до нашої природи, до нашого Бога! Він буде поруч у молитвах до його ікон. І у спогадах про те, як він збирав нас на Різдво. Його перехід у інший вимір – це як послання всім нам. Як ми живемо? Для чого? Для кого? Як ми тратимо відміряний нам час? А він є відміряним. На жаль ми не змогли зробити те, що хотіли дорогий Остапе ! Пробач! Напевне великому Богові саме на Різдво була потрібна твоя безмежна душа і твій безмежний талант до всього чого торкалася твоя рука і твій розум. Ми будемо любити тебе завжди. Бо ми знаємо, що ти всіх нас любив. Ти був справді великим українцем. Великим мистцем. Великою людиною. Великим львів’янином. Сьогодні на жаль ти став безсмертним”.

“На голову не на лазить… до дідька той COVID… Косить і травить молодих, справжніх, відданих своєму мистецькому покликанню… Хлопці, розмальовуйте тепер Царство Боже! Їх об’єднувало гуцульське Різдво! Тепер трембіту будуть слухати на небесах… Вічна Вам пам’ять. RIP Михайло Тимчук 26.12.2021. RIP Остап Лозинський 6.01.2022”

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85098

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85095

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85096

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85097

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85099

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85101

Відійшов у вічність відомий львівський іконописець Остап Лозинський - фото 85100

Редакція РІСУ щиро співчуває всім рідним і друзям Остапа Лозинського…

Зі святими упокой, Господи, душу його…