Відновлення музею Шухевича: робоча група виїхала на місце зруйнованої будівлі

logo


На території зруйнованого під час ворожого обстрілу музею
Шухевича, що на Білогорщі, сьогодні відбулося виїзне засідання робочої групи, яка створена для врегулювання всіх питань довкола відновлення музею.

У робочу групу входять історики, архітектори, представники міської ради, міські депутати та донька Романа Шухевича Марія Трильовська.

Учасники робочої групи виїхали на місце, аби оглянули зруйновану будівлю і поспілкувалися із працівниками музею щодо експонатів, які вдалось зберегти. Також обговорили, як можна зберегти будівлю,
частина якої вистояла після атаки росіян. Оглянули й територію довкола музею, яка у майбутньому стане єдиним комплексом нового рекреаційно-меморіального простору імені Романа Шухевича.

На зустрічі працівники музею розповіли про вцілілі експонати, зокрема погруддя Шухевича, піаніно та історичні сходи, які вдалось знайти під завалами. Також під час розбирання завалів вдалось назбирати 52 палети вцілілої цегли, яку згодом можна використати під час відновлення музею.

Ми вже писали про
те, що 13 команд працюватимуть над ідеєю відновлення музею Шухевича

Антон Коломєйцев, головний архітектор Львова, наголосив на важливості доступності будівлі відновленого музею для маломобільних людей.

«Це обов’язковий момент, який треба забезпечити. Адже зараз тут ширина дверей не підходить для проїзду крісла колісного. На
ганку крісло колісне має розвернутися, але тут по стандартах це не вдасться. Треба буде з цим працювати.

Також в музеї був другий поверх із криївкою. Це все має бути відтворено. Ми маємо розуміти, що туди після відбудови музею має дістатися крісло колісне. Тому ми маємо забезпечити доступність і на другий поверх. Те, як буде сформовано цей об’єм – це великий виклик і делікатне питання. Це потрібно все зробити з урахуванням вимог державних будівельних норм, які мають сучасні підходи до
експозицій», – зазначив Антон Коломєйцев.

Також головний архітектор нагадав учасникам про умови архітектурного конкурсу щодо облагородження громадського простору біля музею та відновлення озера. Окрім цього, під час виїзного засідання проговорили питання прокладання інженерних мереж та наголосили на необхідності облаштування укриття.

А на найближче пленарне засідання сесії у Львівській міській раді готують документи щодо закріплення земельної ділянки за балансоутримувачем будівлі.

Нагадаємо, 1 січня 2024 року російські шахеди влучили у два об’єкти національної пам’яті у Львові: університет в Дублянах, де 100 років тому вчився Степан Бандера, та музей Романа Шухевича на Білогорщі. Цей музей було облаштовано у будинку, де відбувся останній бій головного командира УПА.

27 лютого у Львові оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на відновлення музею. Для участі у конкурсі зареєструвалось 13 команд архітекторів. Прийом проєктів триває до 3 червня.

Голос Сокальщини на GoogleNews Читати далі

Tuesday May 28th, 2024

Муніципальний камерний хор «Легенда» дав Великодній
благодійний концерт у Дрогобичі

Tuesday May 28th, 2024

У Дрогобичі відзначили студентів, які опублікували найоригінальніші фото у вишиванках

Tuesday May 28th, 2024

У Львові для молоді відбудуться безкоштовні майстер-класи і тренінги

Friday May 24th, 2024

Ансамбль «Верховина» презентував патріотичну програму з нагоди Дня Героїв у Львові

Friday May 24th,
2024

У педагогічному університеті Дрогобича урочисто відкрили Літературно-мистецьку академію «Країна Франкіана»

Thursday May 23rd, 2024

20 бібліотек Львівщини отримали поповнення своїх книжкових полиць

Thursday May 23rd, 2024

“Нариси історії села Нижні Гаї на Дрогобиччині”: у педагогічному університеті І.Франка презентували колективну монографію про історію краю

Thursday
May 23rd, 2024

У Дрогобичі відзначили 163-ю річницю перепоховання Тараса Шевченка

Sunday May 19th, 2024

В Дрогобичі у Палаці мистецтв експонують ляльки-мотанки львівської майстрині Оксани Смереки-Малик

Thursday May 16th, 2024

Гран-прі хореографіного конкурсу Львівщини “Весняний розмай” здобув колектив з Червонограда, “Веселка” з Сокаля зайняла перше місце