Відновлення мозаїки «Море і риби» у Львові можуть завершити ще цього року

logo


Твір Володимира Патика «Море і риби» на стіні колишнього магазину «Океан» у Львові набуває чіткіших обрисів. Художники вже доробляють рельєф самого панно. Цей етап планують завершити до кінця місяця. А от повністю мозаїку можуть відновити ще цього року, якщо не завадить погода.

На будівельному майданчику колишнього магазину «Океан» робота не припиняється. Вимурувана частина стіни уже набирає об’єму, і потрохи починають проглядатися рибки.

«Робиться сітка, натягується, дюбелями кріпиться, сверляться отвори 12 мл. Вставляємо металеву палку. На неї йде катанка, потім дріт і потім цементна накидка на це все. Це як основа для рельєфу, щоб він тримався», – розповів художник Ярема Безніско.

Відтворюють художники малюнок зі спеціального макету. Вже дві із трьох його частин перенесли на стіну. Наступний етап ‒ чищення і вирівнювання рельєфу.

«Працюватимемо з теркою, скрипками, шпателями. Це все виводимо ‒ рівнесенько, гарно, бо на деяких ребрах не буде мозаїки. Будуть чисті ребра, так як воно було на початковому етапі», – сказав монументаліст Роман Патик.

Рельєф відновили уже на дві третини. До кінця місяця художники хочуть повністю завершити панно. І тоді зможуть класти смальту. Головне, аби була хороша погода.

«Як вже буде мороз, смальта відлетить. Ми не зможемо класти при мінусових температурах. Тоді ми мусимо зробити паузу. Зараз ми максимально працюємо над рельєфом, щоби до холодів завершити рельєф», – додав художник Орест Патик.

Усі роботи виконують п’ятеро працівників. Щоб встигнути ‒ працюють і в суботу.

Нагадаємо, про руйнування мозаїки з рибами стало відомо 18 липня, після чого виконавчий комітет Львівської міськради скасував містобудівні умови і обмеження компанії-забудовнику ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп». Окрім того, інспекція Держархбудконтролю у місті Львові заборонила будь-які роботи на місці колишнього магазину «Океан», а за знесення мозаїки забудовнику загрожував штраф. Власник колишнього магазину «Океан» Володимир Швед пообіцяв відновити мозаїку з рибами власним коштом. Окрім того, він зобов’язався передати місту 1000 м² для відкриття там дитячої школи художнього і музичного спрямування. Після цього випадку у Львові вирішили дослідити та облікувати усі мозаїки, створені за часів Радянського союзу.