Відпочинок у Карпатах: надзвичайники нагадують лижникам правила поведінки

logo
162151_vidpochinok_u_karpatah_nadzvichajniki_nag.jpeg


Четвер, 4 січня 2018, 17:55

Надзвичайники нагадують відпочивальникам у Карпатах про головні правила поведінки на гірськолижних трасах.

Про це повідомила прес-служба Головного управління ДСНС у Львівській області.

Надзвичайники наголошують, що у місцях масового відпочинку і на гірськолижних трасах лижники повинні забезпечувати взаємну безпеку. Для цього потрібно строго дотримуватись наступних правил поведінки на трасах:

Перш ніж почати катання на гірських лижах навчіться правильно падати і вставати.
Пам’ятайте, що швидкість спуску і маневри на трасі повинні відповідати Вашій фізичній і технічній підготовці.
Лижник повинен контролювати себе і засіб пересування (лижі чи сноуборд) у відповідності до крутизни схилу, стану снігового покриву, погодних умов і наявності перешкод, щоб не створювати небезпеку для інших.
Лижник, який рухається вниз по схилу, повинен вибирати напрям руху так, щоб лижники, які знаходяться перед ним, були впевнені в своїй безпеці.
Пам’ятайте, що під час зіткнення завжди винуватий той, хто знаходиться вище по схилу і контролює ситуацію.
Об’їжджати стоячого нижче лижника, або того, який повільно рухається, слід на відстані не меншій ніж 5 метрів, попереджуючи голосом про себе. Лижника, який рухається справа, слід об’їжджати з лівого боку і навпаки.
Забороняється підрізати лижників і сноубордистів, оскільки це може привести до їх травмування.
Якщо Вас об’їжджають коли ви не рухаєтесь – залишайтесь на місці, якщо ж ви рухаєтесь – не міняйте напряму руху.
Перш ніж перетинати схил – впевніться , що зверху ніхто не спускається. При перетині схилу контролюйте верхню від себе його частину. Спортивні траси під час змагань перетинати забороняється.
Не зупиняйтесь на вузьких ділянках трас, тих відрізках, які погано проглядаються, на віражах і за пагорбами тому, що лижник який спускається Вас не бачить.
Після падіння слід швидко встати і звільнити трасу змістившись на край схилу. Не забудьте зарівняти ями, якщо вони утворились після вашого падіння.
Підніматись по трасі без використання гірськолижного витягу необхідно справа по краю схилу, не заважаючи лижникам, які спускаються.
Не допускається на гірськолижних схилах катання на санках та підручних засобах. Це може бути дозволено тільки в спеціально відведених для цього місцях.
В місцях масового катання необхідно строго виконувати вимоги знаків обмежень, вказівки працівників рятувальних служб та канатних доріг.
Під час спуску не можна  перетинати траси буксировочних витягів.
Категорично забороняється перебування на гірськолижній трасі в стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння.


А поділитися?