Відрахування неповнолітнього з Львівського ліцею ім. Героїв Крут: що відомо про ситуацію

logo


image

26 жовтня мати ліцеїста Львівського державного ліцею імені Героїв Крут Руслана Тураш заявила про відрахування сина із навчального закладу. На її думку, його відрахували незаконно.

Як розповіла Руслана Тураш, ще під час закінчення минулого навчального року син отримав “трійку” із фізичного виховання. В умовах карантину його не мали права відрахувати, тож перевели до 11 класу, але попередили матір, щоб він краще вчився. У вересні хлопець пішов на навчання, наприкінці місяця провели вхідний контроль з фізичного виховання. Руслана Тураш вказує, що за статутом ліцею, його мали провести не пізніше, ніж за два тижня після початку навчального року.  А вже на початку жовтня сина відрахували з ліцею.

“Дитина неповнолітня. Я, мати, попереджена про відрахування не була ( дізналась зі слів дитини). 3 жовтня його відпустили додому, так як відпускають у звільнення. Ніхто так і далі не телефонував, листів теж я не отримувала ніяких (хоча усіх батьків електронні адреси є у ліцеї, щоб ми могли слідкувати за успішністю дітей)”, – заявила жінка.

Пізніше вона дізналася, що сина відрахували і попросили принести заяву від матері про те, що забрала його за власним бажанням. Руслана Тураш вважає це порушенням законодавства і уже написала скарги до освітнього омбудсмена, Департамент освіти ЛОДА, Уповноваженому Міністра з прав захисту дітей. “Чому грубопорушників поновляють, поновляють тих, хто мав проблеми з алкоголем чи покурювання трави, а мій син “за бортом”, – обурилася жінка.

Як пояснив у коментарі 032.ua т.в.о. начальника Львівського державного ліцею ім. Героїв Крут Тарас Гривул, сьогодні в установі отримали звернення від департаменту освіти ЛОДА і будуть готувати офіційну письмову відповідь заявниці. У ліцеї відзначають, що хлопця мали відрахувати уже давно, оскільки той не “витягував” по фізичній підготовці, яка є профільним предметом. Йому давали шанс перездати, а коли ліцеїст не справився, – відрахували.

За словами Тараса Гривула, зробити із сина військового – це мрія його мами, а сам хлопець продовжувати кар’єру у військовій сфері не планував. Жінка перебуває у Польщі на заробітках і на педраду, де розглядалося питання відрахування, не приїхала, а тепер має образу на керівництво ліцею.