Відзначення Дня Соборності та 100-річння УНР у Львові – включення (Відео)

logo
165284_vidznachennja_dnja_sobornosti_ta_100_rich.jpeg


5 канал

Львів

22.01.2018 18:08

У центрі міста біля пам’ятника Кобзареві студенти Львівських вишів розгорнули дев’ятиметровий прапор України – він ровесник незалежності

День Соборності відзначають в Україні. У Львові до сторіччя проголошення незалежності Української Народної Республіки влаштували кілька масштабних акції. Які саме – розповіла кореспондент “5 каналу” Марта Шикула.

У центрі міста біля пам’ятника Кобзареві студенти Львівських вишів розгорнули дев’ятиметровий прапор України. Це історичний стяг, він ровесник незалежної України і щороку бере участь у всіх заходах з відзначення Дня Соборності, Дня героїв та Дня Незалежності.

За темою

У середмісті зібралося близько сотні львів’ян, наразі там триває урочисте віче та молебень. “Ця акція демонструє оцю єдність українців, ми звертаємося до своїх братів зі сходу. Вони, напевно, до нас сьогодні звертаються, що ми є єдині. І власне в цьому пориві є побудова Української держави”, – зазначив організатор акції Ярослав Петько.

День Соборності у Львові почали відзначати від самого ранку. До заходів долучилися і школярі міста. Близько сотні їх зібралося на одному із мостів Львова, там вони провели символічну акцію “Міст єдності між українцями”. На великому полотні вони писали імена героїв-захисників країни – від січових стрільців до Небесної Сотні та воїнів АТО.

“Кожна наша підтримка, наше слово, наш вчинок – він важливий. І для бійців, для наших хлопців, які захищають нас кожного дня вже третій рік поспіль”, – наголошує школярка Анастасія Гурко.

“Зараз День Соборності – він важливіший. У зв’язку з тим, що твориться на сході. Скільки там смертей за цю незалежність. І от якщо побачать наших дітей, можливо зрозуміють, що Україна є спільною сім’єю, це наша родина, це наші землі і ми їх обов’язково повернемо”, – каже вчитель Львівської ЗОШ №82 Ірина Кравець.

Згадали сьогодні й містяни усіх захисників України – на могили героїв поклали квіти та запалили свічки. А у церквах міста впродовж дня справляють служби за мир в Україні.

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: У центрі Києва до Дня Соборності розгорнули рекордний прапор України


А поділитися?