Військові хіміки вперше за часів незалежності змагаються у Яворові

logo


На Яворівському полігоні відбулися змагання військових хіміків зі всієї України. Військові випробовували себе у вмінні створювати штучний туман. В АТО вони прикривають артилерію, переправи на мостах та рух піхоти. На полігоні ж мають шанс здобути для свого підрозділу грошову винагороду.

Шашки, димові гранати, спецмашини. Працюють бійці радіаційно-хімічно-біологічного захисту. Скорочено РХБз. Як тільки пролунає команда «Дим» розрахунок спецмашини готовий миттєво перетворити довколишню територію на суцільний туман.

«Ми розгортали до двох хвилин димопуск. Добре робити це до хвилини часу, якщо натреновані» – розповів військовий РХБ захисту Руслан Дзюбан.

Усе ефектно та по-бойовому. Справжні привиди війни – військові хіміки – вперше за часів незалежності змагаються на Яворівському полігоні. Мистецтво задимлення має свої особливості.

«Ми проводимо аерозольне маскування, якщо нам дозволяють метеорологічні умови. Нам потрібно, щоби вітер дув або на противника, якщо ми накриваємо його або відхід наших військ, або на нас, якщо ми прикриваємо наші кордони і наші об’єкти», – пояснив командир взводу РХБ захисту Сергій Малахов.

Сотня бійців із Житомирської, Сумської, Одеської та Львівської областей прибули на своїх димових машинах. Змагання у трьох номінаціях: спеціальна підготовка, виконання завдань за призначенням та стрільби і медицина. На переможців навіть очікує грошова винагорода.

«Із метою заохочення начальником генерального штабу та міністром оборони прийняте рішення додаткового преміювання особового складу. За перше місце передбачена премія в розмірі 15 тис. грн, друге – 10 тис. грн, а третє – 5 тис. грн», – зазначив начальник управління РХБ захисту Дмитро Гомель.

Робота цих вояків, хоча й невидима, але – надважлива. У кожного з радіаційно-хімічних підрозділів чималий бойовий шлях. Уміння маскувати на місцевості рятувало не одне життя бійців на сході.

«Ми прикривали «Точки У» в Краматорську, прикривали в Дебальцево відхід танків. Завдання, здавалось би, в нас не таке важливе, ми не стріляємо і не вбиваємо ворога, але ми допомагаємо іншим це робити», – пояснив командир відділення РХБ захисту Сергій.

Перемогу після дводенних змагань здобули бійці 91-го полку оперативного забезпечення з Охтирки. Львівські радіаційно-хімічні воїни – другі.