Виконавчі органи ЛМР не оприлюднюють проекти своїх рішень, – “ОПОРА”

logo


20:01 26 квітня 2018 р.

Виконавчі органи Львівської міської посіли друге місце в рейтингу публічності з-поміж аналогічних структур інших міст.

Про це сьогодні, 26 квітня, під час прес-конференції на тему: «Міський голова, виконавчі органи чи депутати – хто у Львові працює найбільш публічно? Результати вимірювання Індексу публічності 2017», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координатор вимірювання індексу публічності у Львові  Наталія Матківська.

– Виконавчі органи, порівняно з минулим роком, додали майже 13 відсотків. Цьому посприяла політика залучення громадськості до прийняття рішень, обговорення процесів та відкритість у бюджетній сфері. Також майже 80 відсотків тієї інформації, яка мусить бути відкритою, згідно з постановою Кабміну № 835, оприлюднено на сайті міськради, – каже експертка. 

Водночас вона зауважила, що не вся інформація оприлюднена. Наприклад, немає переліку земельних ділянок, що їх планують під забудову, і реєстру боргових зобов’язань суб’єктів господарювання комунальної власності. 

– Деяку інформацію можна отримати за запитом. Але не всі мешканці міста будуть надсилати запити, – говорить Наталія Матківська. 

Також виконком Львова став менше надавати інформації щодо чіткого переліку своїх функцій та повноважень, не надає інформацію про свої засідання.

– А найгірше, що вони не оприлюднюють проекти своїх рішень. Попри те, що Закон про доступ до публічної інформації вимагає від них оприлюднювати не менше, ніж за 20 робочих днів до засідання. У випадку Львова ми маємо не тільки порушення цих термінів, але й відсутність проектів як таких, – координатор вимірювання індексу публічності у Львові зауважила, що ці проекти можна отримати буквально перед початком засідання виконкому. 

Довідка

Індекс публічності – це загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу є міські ради в обласних центрах України. У 2017 році вимірювання здійснювалося також у тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей.

Проект реалізовують уже п’ятий рік поспіль. Він має на меті оцінити, наскільки публічно приймають рішення, втілюють в життя політику муніципалітетів і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес.

Система показників Індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. Результатом кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2017».

З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на сайті www.publicityindex.org