Виконком затвердив бюджет міста на 2018 рік

logo
150347_vikonkom_zatverdiv_bjudzhet_mista_na_2018.jpeg


Держава порушує домовленості з місцевими органами влади про розподіл фінансування і постійно хоче «навісити» на міста невластиві функції, на виконання яких немає коштів, скаржиться мера Львова.фото: kazpravda.kz

фото: kazpravda.kz

Виконком Львівської міської ради схвалив на сьогоднішньому засіданні проект бюджету міста на 2018 рік. Завтра цей документ розглядатимуть депутати на сесії міської ради.

Згідно з проектом, дохідна частина бюджету становитиме 6, 817 млрд грн, видаткова – 6,807 млрд грн. Резервний фонд бюджет заплановано на рівні 40 млн грн.

За словами директора департаменту фінансової політики Олега Іщука, попри завтрашній розгляд бюджету міста, за кілька тижнів відбудеться його коригування після того, як Верховна Рада ухвалить державний бюджет.

Водночас міський голова Львова Андрій Садовий розповів журналістам, що згідно з проектом, бюджет розвитку на наступний рік буде суттєво меншим, аніж цьогорічний, який становить майже 2 млрд грн. орієнтовно на 800 млн грн меншим, аніж цього року.

«Звичайно, що бюджет розвитку є менший, ніж в цьому році. Йдеться про 800 мільйонів. Це вже за виключенням тих коштів, які ми маємо як зобов’язання по співпраці з європейськими інституціями»,– сказав Андрій Садовий.

За його словами, це пов’язано з тим, що центральна влада порушує формулу, погоджену органами місцевого самоврядування і на міста постійно хочуть навісити ті чи  інші функції, які нам є не властиві.  Мер Львова підкреслив, що в 2014-му році була чітка домовленість: держава на себе забирає фінансування гуманітарного блоку: освіта, медицина, соціальний блок, однак у наступні роки на міста частково передавали фінансування цих галузей.

«Йдеться про недофінансування зі сторони держави  (галузей – ред.) освіти і медицини, а цю різницю потім кидають на міста. Чому міста має дофінансовувати ПТУ, не маючи на цю галузь жодного впливу?», — сказав Андрій Садовий.  


А поділитися?Вам має сподобатись...