Вимагають ремонт дороги: у Львівській області священник з парафіянками оголосив голодування

logo


Дорогу Стрілки – Мшанець не ремонтують уже 30 років.

У Львівській області, щоб домогтися ремонту дороги, священник і три парафіянки оголосили голодування, а їхні односельці – заблокували шлях. 17 кілометрів дороги місцевого значення в аварійному стані уже три десятиліття. Про дорогу знімали кліпи, садили в ямах картоплю, виходили на протести.

Чи допоможе достукатися до чиновників голодування, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Уже півтори доби місцевий священник і троє жінок відмовляються від їжі заради дороги. Вони сидять у наметі і лише п’ють воду. 

“Як я впаду, як я не зможу (витримати голодування – ред.), як мене звідси швидка забере? Мене то хтось інший замінить, але ми не відступимося. Пожежні не доїхали 50 метрів до хати, і будинок згорів до тла. Чоловіка брат помер, швидка не доїхала через ями… То вже крик душі”, – скаржиться мешканка села Мшанець Анна Гудз.

Читайте також:

Траса міжнародного значення на Кишинів увійшла до топ-10 найгірших доріг України

“Ніби багато доріг ремонтується, багато грошей є на це, а ми тільки чуємо одну й ту саму відповідь від всіх чиновників всіх рівнів: “Грошей немає”, – говорить священник Роман Гром.

Дорога Стрілки – Мшанець об’єднує 11 сіл – це 5 тисяч людей. Щоб здолати 17 кілометрів бездоріжжя, треба майже півтори години. Люди кажуть, що не витримують ходові і їхні нерви теж.

Третій день поспіль селяни перекривають міжнародну трасу Львів – Ужгород у селі Стрілки. Безперешкодно пропускають екстрені служби і авто з дітьми. Інший  транспорт – по одній машині за пів години. Більшість водіїв терпляче чекають.

Для блокувальників поставили ще один намет, там можна сховатися від спеки, випити води і перекусити.

Голодування і блокування траси – це крок відчаю, кажуть місцеві. Два роки вони творчістю намагалися привернути увагу до цієї дороги. Місцевий священник з дітьми знімав і записував кліпи. Перепливали калюжі на автомобільній камері з веслами. І навіть садили картоплю у ямах на дорозі.

Цьогоріч на ремонт цієї дороги виділили два мільйони гривень, цього вистачило приблизно на 800 метрів асфальту. Вчора техніка поїхала. На більше поки що немає грошей, каже очільник області, який сьогодні зустрівся з мітингарями.

“Ми подивимося по обласній програмі, які кошти можна було б виділити. Також попробуємо через Державний дорожній фонд знайти і будемо звертатися до Кабінету міністрів щодо можливості додаткового фінансування”, – розповів голова Львівської обласної адміністрації Максим Козицький.

Такі обіцянки людей не влаштували, вони блокують дорогу і далі,  голодування теж не припинятимуть. 

Нагадаємо, 10 липня у Чернівцях місцеві активісти провели акцію “Я вимагаю доріг”. Учасники пікету станцювали символічний танець із труною і присвятили його усім, хто “похоронив дороги у Чернівцях”.