Вирішили розплутати «аферу століття», – Садовий про деталі обшуків у мерії Львова

logo


В середу, 12 липня в департаменті економічної політики та управлінні комунальної власності Львівської міської ради відбулися обшуки. Як повідомила «Народній Правді» керівник прес-служби Львівської міськради Христина Процак, обшуки пов’язані з питанням комунального майна, незаконно вилученого у львівської громади шахраями. Вона повідомила, що обшуки також пов’язані з «аферою століття» – так називають справу стосовно крадіжки біля 40 об’єктів власності міста. В той же час, за даними «Української правди», обшуки стосуються справи щодо службового недбальства, порушеної в червні щодо посадовців міськради, яка теж має відношення до «афери століття». «Народна Правда» попросила прокоментувати ситуацію мера Львова Андрія Садового.

– У міськраді був обшук, пов’язаний з «аферою століття». Чому правоохоронці вдалися до таких дій?  Наскільки відомо, саме працівники міськради виявили аферу та повідомили про неї в правоохоронні органи.

– Це є правда. Виявивши, що майно громади спробувала вкрасти група осіб, ми чітко проінформували правоохоронні органи стосовно прізвищ цих осіб, які ці афери робили. До речі їх родичі працюють якраз в правоохоронних органах.

В чому суть справи? Є, наприклад, приміщення ЖЕКу, в якому працюють наші працівники. Приватний юрист робить запис і міняє власність на приватну особу, враховуючи недосконалість законодавства. Потім ця приватна особа починає це приміщення перепродавати. При цьому наші працівники, як працювали там, так і працюють. Ми, звичайно, коли виявили це, то повідомили правоохоронні органи.

Була навіть спроба двох фігурантів справи затримати. Але їх випустили під мінімальні застави. Тобто, на превеликий жаль, люди, які робили ці афери, перебувають на волі. Чесно кажучи, я здивований, бо на мою думку, ці справи вже давно можна було розслідувати, арештувати та рішенням суду покарати всіх тих, хто організував аферу.

-Ви сказали, що родичі аферистів працюють в правоохоронних органах…

-Так, там один родич в податковій працює, інший, здається, – в СБУ.

-У Львові чи Києві?

-Я точно вам не скажу.

-З майна, а це біля сорока об’єктів відчужених з комунальної власності, вже повернули щось?

-Поки що нічого. Але щоб ви розуміли: більшість цього майна реально фактично перебуває у власності громади Львова. Бо там перебувають наші підрозділи і не збираються нікуди звідти йти. Я переконаний, що вкрасти їм нічого не вдасться. Але правоохоронна система мала б працювати таким чином, щоб винуватців затримувати. І мають бути швидкі рішення судів, яких на жаль не має.

-Сьогоднішні обшуки пов’язані зі справами про службову недбалість керівників управлінь. В чому їх звинувачують?

Створені групи, достатньо серйозні, в які включені представники правоохоронних органів, СБУ, прокуратури. Вони аналізують всю діяльність – мою особисту, працівників міської ради. Пробують знаходити слабкі місця.

Віталій Рябошапка