Вишиванки для скульптур львівських левів біля Ратуші створювали за спеціальними мірками

logo
188341_vishivanki_dlja_skulptur_lvivskih_leviv_b.jpeg


У четвер, 17 травня, Львів долучився до святкування Всеукраїнського дня вишиванки, заходи з нагоди якого влаштовують вже понад десять років поспіль у третій четвер травня. Цього дня у місті в національне вбрання одягнули двох левів біля Ратуші. Для гуцульського орнаменту їхніх вишиванок обрали зелений колір.

«Це символ життя, пробудження та весни. Перед пошивом одягу ми брали зі скульптур мірки, щоби він відповідав розмірам левів», – розповіла працівниця Адміністрації міського голови та співорганізаторка заходу Ірина Курилюк.

Левам у вишиванках компанію склали львів’яни, які одягнули національний одяг до церкви, на роботу чи просто, щоби прогулятись.

«Це наш стрій, яким ми відрізняємося від інших, а ще стан душі. Інколи прокидаєшся і хочеш одягнути українське», – кажуть львів’яни Петро та Галина.

Святкового дрес-коду не проігнорували і депутати міської ради. Наприклад, на урочисту сесію начальник міського управління молоді та спорту Антон Нікулін одягнув краватку з етномотивами.

«Це подарунок мені від мами, яка виховує дитину з інвалідністю. Таким чином вона подякувала мені за заняття з її особливим малюком», – пояснив депутат.

Також у середу вишиванки на себе «приміряли» четверо античних богів на пл. Ринок – Нептун, Амфітріта, Адоніс та Діана. Стояти в національному вбранні вони, як і леви біля Львівської міської ради, будуть до п’ятниці.


А поділитися?Вам має сподобатись...