Вісім старовинних брам, які відреставрували у Львові влітку

logo


Влітку львівські реставратори відновили вісім дверей в історичному ареалі міста. Про це повідомили у пресслужбі ЛКП “Бюро спадщини”. Усі брами відреставрували за програмою співфінансування, де більшу частину вартості оплачує місто, а решту — мешканці будинку.

Брама на вулиці Костя ЛевицькогоБрама на вулиці Костя Левицького, 42Бюро спадщини

Брама на вулиці Костя Левицького, 42

Брама на вулиці Костя Левицького, 42 – одна із найбільших у Львові. До реставрації вона була зафарбована чорною фарбою, також двері мали чимало втрачених декоративних елементів. Окрім оздоблення, фахівці відновили нижню частину брами, яка була майже повністю знищена. Також реставратори доповнили втрачені елементи рослинного орнаменту на решітці та відновили віконниці. Загальна вартість робіт становить майже 69 000 грн, з яких мешканці будинку сплатили понад 20 тисяч.

Двері-віяло на вулиці Костя ЛевицькогоДвері-віяло на вулиці Костя Левицького, 21Бюро спадщини

Двері-віяло на вулиці Костя Левицького, 21

Соснові двері-віяло на вулиці Костя Левицького, 21 мали значні пошкодження. Поверхню дерева майстри доповнили значною кількістю вставок. Потім двері покрили бейцом темного відтінку та прозорим матовим лаком. Це надало брамі темного насиченого відтінку. Також реставратори встановили засклення з матовим візерунком та встановили нові ручки, адже автентичні були втрачені. Реставрація коштувала майже 48000 грн. Мешканці будинку сплатили понад 14 тисяч.

Двері на вулиці КоновальцяДвері-віяло на вулиці Коновальця,44Бюро спадщини

Двері-віяло на вулиці Коновальця,44

Особливістю дверей на вулиці Коновальця, 44 є те, що вони виготовлені з ялиці. Цей матеріал доволі рідко зустрічається серед львівських брам, адже деревина є складною в роботі. Двері перебували в занедбаному стані. Реставратори усунули пошкодження та пофарбували двері-віяло в темний антрацитово-коричневий відтінок. Роботи тривали майже місяць. Вартість реставрації становила 50 000 гривень, з них 30% суми сплатили мешканці.

Двері на вулиці ЗахарієвичаДвері на вулиці Захарієвича,2Бюро спадщини

Двері на вулиці Захарієвича,2

Двері-віяло на вулиці Захарієвича, 2 були скручені та погано відкривалися, через це мешканці користувалися тільки їх правою частиною. Фахівці розібрали та повністю зібрали двері заново, міцно закріпили дубову коробку та відрегулювали автентичні завіси. Реставраційні роботи коштували понад 38 000 грн, з них місто оплатило майже 27 тисяч.

Дубові двері на вулиці Антона ЧеховаДвері на вулиці Антона Чехова, 28Бюро спадщини

Двері на вулиці Антона Чехова, 28

Двері на вулиці Антона Чехова, 28 були покриті товстим шаром чорної фарби. Окрім того, мали значні пошкодження. Фахівцям довелося замінити майже 40% деревини. Також реставратори виготовили нові вставки, ручки та ковані решітки, а з внутрішньої сторони дверей встановили віконце. Загальна вартість реставрації становить майже 55000 грн, з яких мешканці будинку сплатили понад 16 тисяч.

Оливкова брама на вулиці ТурецькійМеталева брама на вулиці Турецькій, 2Бюро спадщини

Металева брама на вулиці Турецькій, 2

Металеві двері на вулиці Турецькій, 2 раніше були зафарбовані чорною фарбою. Коли реставратори почали їх розчищати, виявилося, що раніше вони були зеленими. Тож брамі повернули автентичний відтінок. Також виготовили нові ручки та відновили засклення дверей. До реставрації віконниці були забиті металевою бляхою. Роботи з відновлення брами коштували майже 66 тисяч, з них мешканці будинку сплатили 19 788 гривень.

Брама на вулиці КотляревськогоДвері на вулиці Котляревського,4Бюро спадщини

Двері на вулиці Котляревського,4

Брама на вулиці Котляревського, 4 мала чимало пошкоджень. Робота над реставрацією дверей тривала упродовж двох місяців. За цей час фахівці відремонтували вибиті завіси, укріпили коробку дверей, яка була зрушена, замінили третину порогу з внутрішньої сторони, виготовили внутрішні арочні стулки та прикріпили їх на завіси. Майстрам вдалося відновити первісний вигляд брами, а також автентичний колір та оздоблення. Реставрація коштувала понад 47 тисяч гривень, з цієї суми мешканці сплатили 30%.

Двері-віяло на вулиці Героїв МайдануДвері на вулиці Героїв Майдану,40Бюро спадщини

Двері на вулиці Героїв Майдану,40

Дубові двері-віяло на вулиці Героїв Майдану, 40 були у незадовільному стані. Фахівці за спогадами мешканців відновили на них грати. Також реставратори оновили засклення та дверну ручку. Реставраційні роботи коштували 40 000 гривень, з них мешканці сплатили 12 тисяч.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону