Висміяли хлопчика з інвалідністю: пост про львівську молодь обурив мережу

logo


В одному з магазинів Львова підлітки висміяли хлопчика з інвалідністю.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написала його мама, жителька Львова Наталя Сіреджук.

За словами жінки, інцидент стався, коли вони з сином пішли в магазин “Наш супермаркет”.

“Мій Павло (той, що з особливими потребами) дуже любить ходити в маркети і купувати “Кока-Колу”. От я сьогодні після роботи вирішила бути доброю мамою – поїхали ми з ним візком у “Наш супермаркет” на Сихові. Заходимо в магазин і зустрічаємося з гуртом тінейджерів – близько 10 хлопців та дівчат! Вони починають голосно і дико реготати, дивлячись у нашу сторону”, – написала Сіреджук.

Купивши все необхідне, жінка спробувала якось виправити ситуацію й подивитися, як реагуватимуть підлітки на прохання допомогти їй.

“Ми купили те, що планували. Радості Павла не було меж. Вийшли з магазину, і я вирішила все-таки якось цю ситуацію “розрулити” – попросила цих молодих людей допомогти звести возик по пандусу…Вони з диким реготом повтікали у різні сторони…” – зазначила Сіреджук.

На думку жінки, щоб таких ситуацій не виникало, старшокласників повинні привчати до волонтерства. Також важливою є й роль батьків, які мають виховувати гуманних дітей, привчати дітей до гуманності.

“Пишу про це для того, щоб знову і знову казати – не ті науки вчать у школі, бракує наук людяності. Повинно бути обов’язкове волонтерство у старшокласників, треба багато розповідати, що таке служіння і хто такий ближній… Незалежно від його фізичного стану. Але роль батьків також досить велика. Адже ця поведінка, яку вони продемострували щодо дитини з інвалідністю, буде такою ж щодо похилих людей, до будь-якого ближнього, до своїх батьків навіть. І не так важливо, чи буде нова куртка або ж нові капці на Великдень у наших дітей, а те, чи вони мають якісь цінності й розуміння, що таке повага і любов до ближнього”, – висловилася Сідержук.

У своїх коментарях користувачі соцмережі зазначили, що така ситуація “стара як світ і з роками не покращується”, і припустили, що все від безкарності. Деякі ж зазначили, що сміх, можливо, просто є захисною реакцією дітей.