Виставку «Місто VS Карантин» у Львівському палаці мистецтв демонтували достроково

logo


МІСТО

Зараз там триває промислова виставка


Фото: Galnet

Організаторів виставки «Місто VS Карантин», яка тривала у Львівському палаці мистецтв, змусили достроково демонтувати стенди з роботами. Про це Galnet розповіла організаторка виставки «Місто VS Карантин» Дарина Балабай. Вона каже: усі попередні домовленості про експонування між організаторами та Палацом були усними. Виставку підтримує департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, він скерував у Палац відповідний лист. Дарина Балабай пояснює: і департаменту, і організаторам попередньо пообіцяли, що виставка триватиме з 9 жовтня до кінця місяця.

«9 жовтня було відкриття. Минуло 3 дні і мені подзвонили з палацу мистецтв, сказали, що там відбудеться уже інша, раніше запланована виставка. Наскільки я зрозуміла, це виставка стоматології. Сказали, що вони уже монтують свої стенди, а наша виставка їм заважає, тому ми маємо її прибрати», – пояснює Galnet Дарина.

У ЛОДА організаторам відповіли, що нічого вдіяти не можуть, кінцеве рішення ухвалює директор палацу мистецтв.

Дарина і Сашко згадують, пропонували посунути свою експозицію і розмістити в одному приміщенні 2 виставки. Але у палаці мистецтв сказали, що це неможливо.

«Якби нас попередили раніше, що таке буде, то ми не монтували б виставку на тиждень. Ми тільки на монтаж виставки витратили 4 дні. Стільки роботи вклали у це. Ми вимушені були вчора зібрати виставку і шукаємо інше приміщення».

Серед можливих варіантів – Порохова вежа.

Директор Львівського палацу мистецтв Юрій Візняк розповів Galnet, що події наклалися через те, що минулого року вони погодили стоматологічну виставку, але, через карантин, не знали, чи точно вона відбудеться.

«Прикро, просимо вибачення, але ми дамо довший період для проведення виставки «Місто VS Карантин», щоб максимальна кількість відвідувачів могли ознайомитися з цією виставкою. Я до понеділка у відпустці. У понеділок буду на роботі, проведемо нараду і однозначно запропонуємо організаторам продовжити цю виставку у нас. Допоможемо з монтажем і з медійною роботою».

Директор також уточнив, що Палац запропонує організаторам повернути виставку з 2 листопада по 12 грудня.

Нагадаємо, 9 жовтня у Львівському палаці мистецтв відкрили унікальний міжнародний мистецький проєкт «Місто VS Карантин». Це незвичайна просторова фотоінсталяція, доповнена аудіовізуальними ефектами. Авторами проєкту є львівські кінорежисери Сашко та Дарина Балабай. Автори проєкту мали на меті зібрати унікальні документальні свідчення з різних локацій України та світу, зафіксовані на фотографіях рефлексій міста та його жителів на карантинні обмеження. Більше про це читайте ТУТ. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.