Виставою «Украдене щастя» розпочнеться Фестиваль Театрів у Львові

logo


У Львівському театрі імені Лесі Українки розпочинається новий великий проект – Фестиваль Театрів. Його суть полягає у тому, що протягом сезону у Львові гастролюватимуть найбільш яскраві експериментальні групи з усієї України.

«Будуть представлені вистави з різних куточків України, які захоплюють, вражають, змінюють. Ви зможете побачити їх не покидаючи міста.
 Мета: показати найкращі новаторські, авангардні театральні проекти України та закордоння», – йдеться у повідомленні про фестиваль.


Відкриватиме фестиваль 22 жовтня київський театр «Золоті ворота» виставою «Украдене щастя» за Іваном Франком.

«Украдене щастя» – одна з найвідоміших п’єс Івана Франка. Класика української драматургії, яка не втратила своєї актуальності і в наш час. У режисерському трактуванні Івана Уривського – це пластична драма, любовний трикутник, оповитий містичною атмосферою та сповнений напруженого очікування, поза побутове дійство, герої якого намагаються знайти своє примарне щастя…

Вистава «Украдене щастя»

«У режисерському задумі (про примару і примарність), мені здається, є щирі пустощі і професійний підхід. Свій маленький містичний метафоричний театр у підвалі на Печерську цей режисер створює зі снів, театральних мрій, із якихось романтичних прагнень, можливо навіть власних галюцинацій», – написав про виставу театральний критик Олег Вергеліс.

«Напередодні прем’єри у мене виникло запитання: а чому саме ця п’єса і саме тепер? Після перегляду всі запитання відпали. Молодий режисер демонструє глибоке розуміння матеріалу, а це, взагалі-то, головне. Хоча, здається, це ж так просто звучить — “розуміти”, про що ти розповідаєш, базуючись на такій відомій п’єсі. “Украдене щастя” демонструє помітне зростання Івана Уривського як режисера. А Дмитро Олійник у ролі Миколи Задорожного відкриває глибину трагізму, зовсім неочікувану від учорашнього студента. Вистава наповнена натхненням, особливою манерою адаптації класичного тексту й оригінальною сценічною лексикою», – вважає театральний критик Анастасія Гайшенець.

У виставі зіграли Анастасія Салата, Дмитро Олійник та Андрій Поліщук. Дмитро Олійник є володарем премії «Київська пектораль-2016» у номінації «найкращий акторський дебют».

Наступним відвідає Львів у рамках Фестивалю театрів «Дикий театр» з Києва, один з найяскравіших та резонансних незалежних театрів столиці. Відкриє гастролі 11 листопада вистава «Vій 2.0» за п’єсою сучасної авторки Наталії Ворожбит. 
Другою виставою, що покажуть в рамках гастролей буде вистава «Попи, Мєнти, Бабло, Баби» у постановці Максима Голенка. 
Завершить гастролі 13 листопада остання прем’єра «Дикого театру», вистава-маніфест «Бути знизу».

«Ми відразу хочемо попередити, що вистави театру можуть провокувати, обурювати, травмувати. Вони не рекомендовані для перегляду людям з хиткою психікою і мають вікові обмеження», – застерігають організатори.

Новий художній керівник театру, драматург та режисер Павло Ар’є, отримавши цю посаду, пообіцяв перетворити театр на простір, відкритий для експериментів та нових ідей. Схоже, що Фестиваль Театрів стане дуже важливим кроком у виконанні цієї обіцянки.