Вижити у спеку в маршрутці: проблеми громадського транспорту у Львові (відео)

logo


image

Звичайна поїздка в громадському транспорті перетворюється у надскладну місію – не знепритомніти чи хоча б вийти з маршрутки сухим.

Доїхати та вижити. Проїзд у громадському транспорті Львова влітку перетворюється у справжнє випробування. У переповнених маршрутках температура в салоні подекуди сягає 40 градусів. Не рятують ані відчинені вікна, ані люки.

Спекотно, дуже спекотно. Кондиціонери не працюють.

Відкриваються люки і вікна, але якщо сильна спека, це нічим не допомагає.

Спекотно. Чому не спекотно? В транспорті я не відкриваю вікна, бо це протяги. Може продути шию, голову, вухо. Тоді на лікування треба багато грошей, – зізнаються львів’яни.

Підприємство, що обслуговує 53 маршрут нещодавно закупило 10 автобусів з кондиціонерами. До кінця місяця, розповідають, планують збільшити парк на ще 2 автобуси з системою клімат-контролю. Значно проблемніше зі старим транспортом.

В старих маршрутках це неможливо. Хіба в тих нових автобусах, але скільки це коштує я навіть не знаю. Це дуже дорого. В наших мерседесах один був несправний, але тисяч в 15 обійшлося тільки полагодити і заправити кондиціонер, – повідомив директор ТОВ “Успіх-БМ” Юрій Мельник.

У трамваях ситуація дещо краща. Хоча системи кондиціонування й не працюють, однак місця там більше, тож у вагонах не так душно.

Нам комфортніше, трішки прохолодніше, лише через це обираємо трамвай, – розповіла львів’янка.

 До слова, з близько шестисот одиниць громадського транспорту, кондиціонери є лише у сімдесяти. Міська рада натомість прийняла рішення. Так, усі майбутні закупівлі транспорту – автобусів, трамваїв та тролейбусів – передбачатимуть обов’язкову наявність кондиціонерів.

Зараз готується процедура по повторному оголошенні тендера на закупівлю ста автобусів, які будуть обладнані кондиціонерами. Також місто готує закупівлю ста тролейбусів з автономним ходом, – зазначив начальник управління транспорту Львівської міськради Орест Олеськів.

З’являться у Львові вони вже у 2023 та 2024 роках. А поки, аби врятуватися від пекельних поїздок, що можуть спровокувати запаморочення, медики радять брати з собою пляшку води, віяло та вологі серветки і регулярно протирати відкриті ділянки тіла.