Владика і духовний провідник нації: у Львові представили книгу про Любомира Гузара

logo
114624_vladika_i_duhovnij_providnik_naciji_u_lvo.jpeg


25 липня, у Львівському музеї історії релігії відбулась презентація книги Володимира Чистуха «Завалівське коріння Блаженнішого Любомира Гузара».

Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.

За словами автора книги Володимира Чистуха, родина Гузарів – аристократична й інтелігентна. Зокрема, прадід Блаженнішого був парохом у Завалові, є історичні дані, що у нього гостював Іван Франко, який згодом написав нарис «Два образи в церкві Завалівській».

Передмову до презентованої книги написав сам Любомир Гузар, який зазначив, що історія його родини представлена у спогадах, як типовий образ життя людей у другій половині ХІХ століття, у час підготовки українського народу до наступного століття.

До Львова з Канади прибула племінниця Владики Марія Рипан, яка передала багато унікальних фотографій для книги. За її словами, Любомир Гузар був задоволений книгою, де представлено багато цікавих фактів.

Книга насичена краєзнавчими фактами, деталями діяльності колишнього пароха греко-католицької спільноти в Завалові — отця Дмитра Гузара, тож буде корисною усім, хто цікавиться історією Західної України.


А поділитися?