Власник майна не може здати його в оренду без згоди дружини

logo
153843_vlasnik_majna_ne_mozhe_zdati_jogo_v_orend.jpeg


16:45 29 листопада 2017 р.

Договір оренди рухомого майна завжди укладають у письмовій формі. До рухомого майна належать автомобіль, меблі, обладнання та інші засоби, які потрібні підприємству для роботи.

Про це сьогодні, 29 листопада, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив засновник групи компаній «Західна консалтингова група», «Яновський і партнери», «Збережені активи», «Академія професійного бухгалтера», адвокат Олексій Яновський.

– Договір для будь-якого рухомого майна, крім автомобіля, укладають у простій письмовій формі. А для автомобіля передбачена спеціальне нотаріальне посвідчення. Особливо, якщо однією зі сторін є фізична особа, – уточнює він.

Звісно, ця «проста письмова форма» оренди рухомого майна вимагає і акт приймання-передачі, а в самому договорі оренди мають бути зазначені строк оренди, ціна, вартість майна, індексація та інші вимоги.

Якщо в оренду віддають рухоме майно, то договір так само може бути укладеним у простій письмовій формі. І лише якщо рухоме майно орендують на три роки і довше, то потрібно цей договір завірити у нотаріуса.

– Щоби уникнути зайвих витрат, дуже часто такий договір підписують на два роки. А потім – продовжують знову на два, – адвокат розповідає, як не порушити закон і не платити нотаріусу.

Водночас він нагадав, що якщо рухоме чи нерухоме майно передають в оренду через нотаріальне посвідчення і власник цього майна перебуває у шлюбі, то треба отримати згоду подружжя. Навіть якщо, до прикладу, директор чи власник підприємства, передає в оренду майно своєму ж підприємству.


А поділитися?