Власники приміщення, яке було відчужене за «Аферою століття», подали апеляцію на рішення суду

logo


Вкрадене за «Аферою століття» комунальне майно повертають львівській громаді. Приміщення на вул. Замковій, 9 Господарській суд області вирішив повернути громаді міста. Про це йдеться у рішенні суду від 9 жовтня 2017 р. На сьогоднішній день на цьому місці пустир. Власники, які мають документи на приміщення, а насправді володіють землею, вирішили подати апеляцію.

Також міська прокуратура почала судитися і за будинок на вул. Тесленка, 2. Його перепродали щонайменше чотири рази.

«Це є приміщення вартістю понад 10 млн грн, там понад 1 тис. м2. Встановлено, що таким же способом, нотаріусом, зареєстровано право власності. Як з’ясувалося, на підроблених розпорядженнях, так як і першому випадку по вул. Замковій, 9, розпорядження підроблені і відповідно підроблене реєстраційне посвідчення бюро технічної інвентаризації», – розповів керівник Львівської місцевої прокуратури №2 Сергій Янчишин.

Під час «Афери століття» Львів втратив 25 приміщень. Нагадаємо, зловмисники з допомогою нотаріусів та підроблених документів переписували майно на себе. Головні особи в «Афері століття» – львівські підприємиці Ірина Сандул та Людмила Малькова. Саме вони є кінцевими власницями чи не всіх відчужених приміщень. Також один із головних фігурантів цієї справи перебуває у розшуку.

Нежитлове приміщення площею трохи більше 100 м2 на вул. Старознесенській, 194 було незаконно відчужене та приватизоване у відомій «Афері століття». Та суд вирішив повернути будинок у власність громади. А от за закинутий будинок на вул. Свєнціцького судяться і досі. Цікаво, що два роки тому міська рада виділила його для установи дитячо-юнацьких молодіжних клубів (УДЮМК) Галицького району. Але діти тут не займаються.

«Гуртки спортивні – боксу і карате – вони займаються в підвалах. У нас понад 90 дітей займаються в підвалах», – розповіла Олена Групенюк, директорка УДЮМК Галицького району.

Установа орендує це приміщення вже півтора року. І весь цей час вони щомісяця сплачують ЖЕКові близько 1 тис. грн за утримання території. Однак досі ним не користуються. Загалом під час незаконного відчуження майна, яке назвали «Аферою століття», у міста вкрали 25 об’єктів нерухомості.

«Станом на сьогодні практично по кожному відбувається кримінальне провадження, про витребування майна з чужого незаконного володіння, скасування державної реєстрації і визнання незаконними дії державних реєстраторів», –пояснила Світлана Рубель, заступниця начальника управління комунальної власності ЛМР.

Нагадаємо, у травні Галицький районний суд Львова в межах кримінального провадження арештував 24 нежитлові приміщення, які були незаконно виведені з комунальної власності на користь приватних осіб.