Внутрішньо переміщеним особам та місцевим мешканцям у Львові допоможуть реалізувати бізнесовий стартап

logo


Євгенія Пласконь  |  П’ятниця, 24 лютого 2017, 12:43

У Львові стартує проект підтримки працевлаштування вразливих категорій населення.

24 лютого, у Львові, ГО “Центр “Жіночі перспективи” спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) презентували проект “Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні”. Про це повідомляє кореспондент “Справжньої Варти”.

До проекту запрошують внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької, Луганської областей та Криму, які будуть становити 75% від робочих груп; місцевих мешканців: воїнів АТО, учасників бойових дій, матерів-одиначок, людей з інвалідністю та інших осіб, які належать до вразливих категорій населення. Учасником проекту можуть стати як жінки, так і чоловіки, віком 18-60 років, охочі створити власний бізнес чи розширити уже наявний і отримати професійні навички.

“Мета проекту — нові бізнеси, які будуть з’являтися, коли більше можливостей будуть мати люди, котрі хотіли би почати власну справу, отримати таку допомогу (фахову, консультаційну, грантову). Власний бізнес, твердий середній клас, який виростає з цього бізнесу, є основою суспільства”, – зазначила в.о. начальника управління економіки ЛМР Вікторія Довжик.

Як розповіла менеджер проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» Ірина Трохим, проект буде тривати близько року та матиме декілька етапів: 1) навчання (дводенний тренінг) для людей, які хочуть отримати професійні навики, хочуть розпочати або вже розпочали власну справу; написання бізнес-плану або короткої історії самозайнятості, щоб отримати грант на стартап, 2) індивідуальні консультації, 3) презентація бізнес-плану, 4)надання грантів, 5) поглиблений кількаденний тренінг.

Гранти надаються за фінансової підтримки Європейського Союзу: на самозайнятість — до 650 євро, мікропідприємництво — до 2150 євро, професійне навчання — до 400 євро. Видаватиметься підтримка не грошима, а еквівалентним сумі матеріалом для власного бізнесу (інструменти, обладнання і т. ін).

У Львові планується 5 груп: 1 – для людей, які хочуть отримати кошти на професійне навчання (кошти одразу перераховуються у відповідні установи, де це відбуватиметься); 2 групи по самозайнятості та 2 групи по підприємництву (для тих, хто хоче розширити свій бізнес). Також планують створити 2 групи (самозайнятість і підприємництво) у Дрогобичі, тож люди з області зможуть приїхати туди.

“Якщо по самозайнятості ми будемо мати у Львові 2 групи — 50 осіб і всі вони доведуть свою спроможність започаткувати самозайнятість і необхідність конкретного інструменту чи обладнання, вони можуть всі претендувати на підтримку зі сторони проекту”, – розповіла Ірина Трохим.

Для участі в проекті, усі учасники повинні звернутися в офіс місцевої громадської організації або Міжнародної організації з міграції, заповнити анкету та надати документи (паспорт, ідентифікаційний код, довідка ВПО (лише для переселенців), свідоцтво про реєстрацію ФОП, яке є обов’язковим для групи “Мікропідприємництво”), де зареєструють усіх охочих.

Передбачається конкурсний відбір кандидатів на участь у програмі. При розгляді заявок на участь у проекті, серед іншого, будуть братися до уваги такі чинники: наявність/відсутність постійної зайнятості (роботи), в разі безробіття – її тривалість; кількість осіб на утриманні в домогосподарстві; наявність осіб з хронічними хворобами чи інвалідів у домогосподарстві; наявність осіб похилого віку у домогосподарстві; самотні батьки; низький рівень доходів; факти насильства по відношенню до заявника, зокрема домашнього насильства та інших видів гендерного насильства; належність заявника до вразливих національних меншин.

Умови участі у проекті: усі учасники, які претендують на грант, повинні взяти участь у дводенному тренінгу, підготувати бізнес-план або заявку на курси, та особисто її представити в ході захисту. Підтримані учасники груп «самозайнятість» та «мікропідприємництво» також повинні будуть взяти участь у подальших тренінгах, які триватимуть два і один день. Участь в усіх тренінгах є обов’язковою.

Інформація про проект буде розповсюджуватись у Центрі підтримки АТО, у ЛМР, у Центрі зайнятості, на сайтах міської ради та Центру “Жіночі перспективи” (тел. (032)295-50-60; 067-67-407-70).