Водогінну вежу у Стрийському парку визнали пам’яткою архітектури

logo
162007_vodoginnu_vezhu_u_strijskomu_parku_viznal.jpeg


04.01.2018, 10:53

водонапорная башня, Стрыйский парк, памятникТри львівські будівлі потрапили до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради, пише zaxid.net. 

Після чергового засідання експертної комісії пам’ятками архітектури місцевого значення визнали:

вілла “Ломниця” (вул. Ак. Сахарова, 62а);
монастирський комплекс Ордена Кармелітів босих (вул. Персенківка, 10 – вул. Стрийська, 45);
водогінну вежу у Стрийському парку (Стрийський парк, верхня тераса).

За словами начальниці управління охорони історичного середовища Лілілї Онищенко, документацію для внесення цих об’єктів культурної спадщини Львова до Держреєстру нерухомих пам’яток України, подали ще в 2015 році.

Віллу “Ломниця” на теперішній вулиці Сахарова збудував у 1920-х роках для себе та своєї родини відомий архітектор та інженер Станіслав Ревуцький.

Монастир кармелітів босих і костел Матері Божої Шкаплерної – колишній культовий комплекс на Персенківці, який почали зводити на початку 1930-х. Та завершенню будівельних робіт, а також повноцінній експлуатації монастиря завадила Друга світова війна. Після того, як кармеліти полишили Львів у 1946 році, приміщення монастиря перетворили на магазин і станцію технічного обслуговування. Згодом, його приміщення передали Львівському автобусному заводу.

Водонапірна вежа у Стрийському парку є одним з об’єктів Галицької крайової виставки, що відбулась у Львові в 1894 році. Вежа простоювала без практичного використання, допоки у 1976 році у ній не відкрили одноіменне кафе. Зараз у вежі також працює ресторан.

Довідка SQ. Загалом у Львові налічується близько 2400 пам’яток архітектури національного і місцевого значення, які мають відповідний охоронний статус.

Три львовские здания попали в Государственный реестр недвижимых памятников Украины. Об этом сообщила пресс-служба Львовского городского совета, пишет zaxid.net. https://zaxid.net/vodoginnu_vezhu_u_striyskomu_parku_viznali_pamyatkoyu_arhitekturi_n1445454

После очередного заседания экспертной комиссии памятниками архитектуры местного значения признали:

виллу “Ломница” (ул. Ак. Сахарова, 62а);
монастырский комплекс Ордена кармелитов босых (ул. Персенковка, 10 – ул. Стрыйская, 45);
водопроводную башню в Стрыйском парке (Стрыйский парк, верхняя терраса).

По словам начальницы управления охраны исторической среды Лилили Онищенко, документацию для внесения этих объектов культурного наследия Львова в Госреестр недвижимых памятников Украины подали еще в 2015 году.

Виллу “Ломница” на нынешней улице Сахарова построил в 1920-х годах для себя и своей семьи известный архитектор и инженер Станислав Ревуцкий.

Монастырь кармелитов босых и костел Матери Божьей Шкаплерной – бывший культовый комплекс на Персенкевце, который начали возводить в начале 1930-х. И завершению строительных работ, а также полноценной эксплуатации монастыря помешала Вторая мировая война. После того, как кармелиты оставили Львов в 1946 году, помещения монастыря превратили в магазин и станцию ​​технического обслуживания. Впоследствии, его помещения передали Львовскому автобусному заводу.

Водонапорная башня в Стрыйском парке является одним из объектов Галицкой краевой выставки, которая состоялась во Львове в 1894 году. Башня простаивала без практического использования, пока в 1976 году в ней не открыли одноименное кафе. Сейчас в башне также работает ресторан.

Справка SQ. В целом во Львове насчитывается около 2400 памятников архитектуры национального и местного значения, которые имеют соответствующий охранный статус. 


А поділитися?